Disney prináša nádherný animovaný film Prianie. Vyhrajte s ním filmový balíček!

Disney prináša nádherný animovaný film Prianie. Vyhrajte s ním filmový balíček!

29.11.2023

Prianie

Epický animovaný muzikál Prianie prináša najväčšiu filmovú poklonu dedičstvu Disney už v samotnom názve: Prianie. Film deti aj dospelých naučí, že sila naozajstného úprimného želania je nezastaviteľná. Animovaný muzikál príde do slovenských kín 30. novembra.

Úplne nová hudobná komédia štúdia Walt Disney Animation Prianie pozýva divákov do čarovného kráľovstva Rosas, kde Asha, bystrá idealistka, vysloví také silné želanie, že ho vypočuje vesmírna sila - malá guľa neobmedzenej energie zvaná Hviezda. Asha a Hviezda sa spoločne postavia hrozivému nepriateľovi - vládcovi Rosasu, kráľovi Magnificovi, aby zachránili svoju komunitu a dokázali, že keď sa vôľa jedného odvážneho človeka spojí s kúzlom hviezd, môžu sa diať zázračné veci.

Animovaný muzikál pripravila režisérska dvojica, ktorá predstavuje ozajstnú tvorivú silu. Chris Buck, režisér filmov Tarzan, Ľadové kráľovstvo či Ľadové kráľovstvo 2, nastúpil do Disney ako ručný animátor pod vedením Erica Larsona, jedného zo slávnej základnej skupiny animátorov spoločnosti Walt Disney.

Buck, držiteľ vzácneho Oscara®, o novom animovanom muzikáli povedal: "Chceli sme vytvoriť film, ktorý by zahŕňal odkaz toho, čo Walt vytvoril. A zároveň by bol ale relevantný pre dnešok. Presne tak by to urobil aj on - vždy posúval hranice."  Pre spoločnosť Walt Disney je typické, že spolu pracujú rozličné generácie, ktoré spoja svoje vedomosti, skúsenosti a aj nápady, aby vytvorili dokonalé dielo. Tak to nastolil Walt Disney a tak to funguje až dodnes, čoho príkladom sú aj 65-ročný Chris Buck a 40-ročná Fawn Veerasunthornová.

Pozrite si trailer k animovanému muzikálu Prianie: 

Zaspievaj svoje želanie

Hlavá hrdinka Asha sa rozhodne spievať svoje želanie hviezdam nad hlavou. Pre sedemnásťročnú dievčinu sú želania všetkým - v skutočnosti sú základom jej kráľovstva Rosas, ktoré sa nachádza pri Pyrenejskom polostrove a je domovom pevne zviazanej komunity vedenej kráľom Magnificom.

Dôležitou súčasťou muzikálu Prianie je hudba

V pôvodnej verzii Ashu rozpráva a spieva držiteľka Oscara® Ariana De Bose. V slovenskej verzii hlavnú hrdinku dabovala a spievala Dominika Richterová. V animovanom filme budete počuť aj hlasy Lukáša Adamca, Michala Hudáka, Lukáša Pištu, Martiny Kaprálikovej, Lukáša Hartla, Soni Norisovej a ďalších.

Jedinečný animovaný hudobný film Prianie prináša do našich kín distribučná spoločnosť CinemArt SK už 30. novembra.

Vyhrajte filmový balíček 

Dvaja z vás môžu vyhrať filmový balíček, v ktorom nájdete knihu Prianie, nálepky a hviezdičku. Stačí, ak správne doplníte slová kráľa Magnifica z kráľovstva Rosas:
“Ja rozhodujem, kto……”
Odpoveď nájdete v traileri.

Prajeme veľa šťastia.

SÚŤAŽ UKONČENÁ! BLAHOŽELÁME.

Júlia M., Bratislava

Silvia K., Nižná Kamenica

Alexandra V., Trnava