Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Opítať

Som  ZTP  S  a mám parkovací preukaz mám napísané  že ho môžem používať neobmedzene , čítal som že staré parkovacie preukazyplatia do roku 2013  po , roku 2013 mám požiadať o výmenu parkovacieho preukazu lebo niektorým  som už videl nové parkovacie preukazy dalej sa pítam že prečo ZTP   S  platia  na niektorích  parkoviskách  ked viem že by to mali mať zadarmo , za odpoved dakujem Vladimír .

 • anonym
  16.06.2011, 18:02

  Opýtať je s Y, áno? A táto téma ako súvisí s Mama A Ja???

 • anonym
  16.06.2011, 18:25

  tých gramatických chýb som tam napočítala viac:-), ale nie o tom som chcela. Tiež nechapem, ako téma súvisí s "mama a ja", ale hlavne celkovo nevidím dôvod, prečo takú špecializovanú otázku nepoložíte miestopríslušným úradom, ktoré vám budú vedieť fundovane poradiť?

 • sandras
  16.06.2011, 18:43

  ja sipak mm, že aj takéto témy zo života tu patria ... len preto, že sa táto stránka volá "mama a ja" to neznamená, že sa tu smieme baviť len o ocikaných plienkach, kakaničkách, popraskaných bradavkách a prerazávajúcich sa zúbkoch.

  Potom sa nečudujme, že tato stránka stagnuje, ked hned každého odradíte tu napísať :-( 

  Popravde, neviem poradiť, ale prajem Vam, aby ste ten problem čo najskor vyriešili ... aj ak je na preukaze platnosť neobmedzená, je možné, že sa zákon zmenil a treba si vymeniť za nový typ preukazu. Spýtajte sa tam, kde ste to vybavoval. A to s tým platením ... no comment :ishock:  asi by som "na drzovku" nezaplatila.

 • anonym
  16.06.2011, 20:04

  Kto rozhoduje o tom, čo tu patrí a čo nie? Ak tu chcel napísať, a poradiť sa, tak prečo nie. Veď koľko matiek má postihnuté dieťatko, musia riešiť podobné problémy napríklad aj s parkovaním. Možno sa naozaj nájde niekto, kto vie poradiť.

  V poslednej dobe sa tu čoraz častejšie stretávame s tým, že sa niekto niečo opýta a hneď sa nájde 10 ľudí, ktorí napíšu, že to tu nepatrí.

 • anonym
  16.06.2011, 20:48

  Sami ste si odpovedali, prečo tu nemá hádzať takéto otázky. Pretože mu nebudete vedieť odpovedať s najväčšou pravdepodobnosťou. To nie je odpálkovanie, čo robíme. Keby tu každý písal odveci otázky, stratíma sa tu. Sandra, ja chápem túto stránku ako tématickú, samozrejme nie len o plienkach, ale to ani nevidím takéto témy často. Tak ale má to aj hranice, nie? Či sa môžem spýtať, ako si vybaviť dotáciu na slnečné kolektory? Napr?

 • sandras
  16.06.2011, 21:05  čím viac roznych tém tu bude, tým viac ludí príde sa niečo opýtať a poradiť ... a na stránke nebudu pribúdať 3-4 príspevky za pol dňa, ale bude žiť tak ako napríklad žije rodinka.sk ... ktorá je tiež "tematická" ale oproti tejto stránke tam je množstvo roznych tém a ludí.

  Popravde, aj ja tu zostávam len kvoli niektorým ludom (pozdravujem Kysučanky, cmuk), a preto, že som tu tak strašne dlho, že akosi neviem odísť ...

  Inak, prečo by sa ludia nemoli pýtať aj konkretne na tie kolektory, ved sa to týka tiež mladých rodín. Mama a ja je totiž  "časopis mladej rodiny" a nie časopis len o babatkách a ich mamičkách".

 • anonym
  16.06.2011, 21:17

  Prijdem sem napr o 16hod, je tu zaujímavá otázka a mne zaplače dieťa a idem k nemu. Vrátim sa o hodinu, a tu už svietia odveci otázky, čo sem zavesí každý kto má akýkoľvek problém. Ja nemám čas surfovať po prehľade diskusí, a hádať, kde je zaradená daná téma. Niekedy vážne hľadám.Takže nemôžeme mama a ja zvrhnúť na okienko pre otázky na všetko.Ja sem chodím hľadať konkrétne rady na tému rodina.

 • anonym
  16.06.2011, 22:50

  ja si tiez myslim,ze toto je tema od veci. Chodim sem pre MAMICKOVSKE rady,tak sa snad aj vola stranka mama a ja a nie kto maq dokedy platny parkovaci listok alebo podobne veci.

 • maria77
  16.06.2011, 23:19

  Osobitné označenie vozidla prepravujúceho ťažko zdravotne postihnutú osobu alebo ťažko pohybovo postihnutú osobu odkázanú na individuálnu prepravu, ktoré bolo vydané do 31.12.2008, platí do 31.12.2013, ak neuplynula doba jeho platnosti alebo fyzickej osobe s ťažkým zdravotným postihnutím nie je vyhotovený parkovací preukaz podľa zákona č.447/2008 Z.z. Fyzickým osobám, ktorým bolo vydané osobitné označenie motorového vozidla 01 príslušným obvodným úradom, vyhotoví parkovací preukaz na základe žiadosti o výmenu úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, oddelenie posudkových činností podľa trvalého bydliska. V takomto prípade nie je potrebné doložiť lekársky nález a rozhodnutie o parkovacom sa nevydáva.

 • sandras
  17.06.2011, 06:48  keby si sa zaregistrovala a prihlásila, tak si možeš kliknúť len najnovšie príspevky a prečítať si len to, čo pribudlo, ja to tak robím a väčšinou ani nemám čo čítať, hoci prídem tiež aj po niekolkých hodinách, kedže rano som v robote a poobede sa tiež starám o 2 deti  ... ale  tebe asi viac vyhovuje kritizovať ako anonym :idoh:

 • lucinkaM
  17.06.2011, 08:35  tak tak, vždy je možnosť :tup: :tup: :tup:
  len treba chcieť. Pozrite,je tu admin, ak by to bolo čosi čo tu nepatrí,neni to tu, trapne ak vám toto vadí
  každý sme iný,krásny den ;-)

 • juliska
  18.06.2011, 18:36

  keďže časť pôvodnej otázky už zodpovedala maria77, tak ja už môžem skúsiť zodpovedať na druhú časť. Aj vozidlo s parkovacím preukazom platí na súkromných parkoviskách, tam je to čisto iba o rozhodnutí majiteľa pozemku.

  A čo sa týka diskusie o tom či tu táto otázka patrí a či nie. Môžem iba toľko, že som v téme deti so špeciálnymi potrebami a takýmto deťom sa vydáva ZŤP preukaz a následne aj prípadne parkovací preukaz. Keďže autor pôvodnej otázky písal, že je držiteľom preukazu ZŤP-S, ktorý sa vydáva aj pre rodičov postihnutých detičiek, tak je pravdepodobné, že je sám rodič. Skúste preto prosím, sami pouvažovať, či pre tohto rodiča nie je toto dôležitá otázka práve na stránkach mama a ja, kde sa bežne riešia choroby, vzťahy, hry alebo len bežný deň :-)

+ -
Príspevkov: 12