Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Parkovací preukaz pre ZŤP dieta

Ahojte. Chcela by som sa informovat či niekto z Vás vybavoval parkovací preukaz pre dieta.Ja mám dieta s DMO a máme ZTP preukaz. Moj syn má 2,5 roka a nevie ešte sediet a teno preukaz na parkovanie nám zamietli.Chcem sa spýtať od ktorého roku Vám tento preukaz schválili.A čo všetko sa dá vybaviť ked máte "postihnuté" dieťa.Zatial sme vybavili ZTP preukaz a ohodnotili ho na 50 percentné postihnutie.Za odpovede Vám velmi pekne dakujem.Andrea

 • tatranka
  11.10.2010, 16:48

  Pozri si tuto diskusiu, mozno tam najdes zopar zaujimavych rad.
  http://www.downovsyndrom.sk/sds/?q=node/945

 • mizuu
  19.10.2010, 12:27

  PArkovaci prukaz dostanes az tehdy, kdy maleho odkazou na individualni prepravu, cize budete pobirat kompenzacni prispevek na benzin. Ten vetsinou schvaluji az od tri let. Stejne tak potom mas narok i na kompenzacni prispevek na hygienu. Od tri let mas narok i na plinky, ale ty predepisuje, na zaklade doporuceni odbornikem-ve vasem pripade neurologem, pediatr.

 • anonym
  21.10.2010, 15:42

  skus aj www.radost.sk v diskosnom fore urcite najdes radu

 • anonym
  16.08.2011, 19:05

  Tak toto je už fakt choré, hlavne, že deti s celiakiou dostávajú preukazy ŤZP/S!

 • anonym
  21.08.2011, 21:57

  Ahojte. Ja som založila túto tému a syn má už o rok viac teda 3,5 roka a máme ZŤP preukaz so sprievodcom a zase nám parkovací zamietli aj ked syn ešte stále nesedí je len ležiaci nám aj na odvolanie napísali že je porovnatelný so svojimi rovesníkmi. Napísali nám že možeme žiadat v roku 2016, teda syn bude mat 8 rokov a asi dovtedy je stále porovnatelný so svojimi rovesníkmi.Ja nepotrebujem ten parkovací až tak súrne( lebo parkovanie pre ZTP je asi v našom meste len pred hypermarketmi ) ide len o ten princíp.

 • Bibi
  22.07.2013, 20:47

  Môžem len súhlasiť, že vybaviť pre dieťa čokolvek, hlavne preukaz na auto. Takisto máme doma dieťa - 8 ročného syna s preukazom ZŤP/S, ale s oveľa menej závažným ochorenim - po operácii sú deti tzv. ležiaci obalený sádrou, a nemôžu samostatne chodiť, ale všetlo sa zamieta. Tak potom kde sa vyčerpajú všetky fondy, keď reálne sa nikomu nič nedostane?

+ -
Príspevkov: 6