Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Stačí dcérke moje mliečko?

Mám 9-mesačnú dcérku, ktorú ešte dojčím. Pred dvomi týždňami som musela nastúpiť do práce, takže ju dojčím už len ráno, večer, keď ide spinkať a v noci aj dvakrát. Bojím sa, že nepije dosť mlieka, lebo cez deň, keď je u opatrovateľky, papá ovocie, jogurt (alebo Miláčik), potom na obed polievku, neskôr zeleninku, mäsko, atď. Koľko mlieka má vypiť také dieťatko denne?

 • SandraS
  21.11.2008, 10:38

  majka

  malo by vypiť okolo 500ml mlieka (do toho sa rata aj mliečky vyrobok) + ostatne príkrmy

  takže myslím, že nemusíš mať obavy, ona si mliečka vytiahne kolko potrebuje, a ked ešte spapá jogurtík, tak ma dosť. Kolegyne, čo chodili do práce, tiež kojili len rano a večer, ako ty. Avšak mam dojem, že máš zakonny narok na prestávku na kojenie, teda neviem ako je to presne, ale pokial dojčíš , tak je to aj v zakone.

 • kukas
  21.11.2008, 19:27

  Ahoj! Nemusis sa obavat, mliecka ma urcite dost. Ked uz ma taku pestru stravu, tak toho mlieka vela nepotrebuje. Je to naozaj cca 500ml. Co sa sice tazko meria pri dojceni, ale to netreba riesit, mozes byt presvedcena, ze mala si to zreguluje sama najlepsie. Drzim palce, aby si napriek praci vydrzala dojcit co najdlhsie. Hlavne teraz v zime to ma velky vyznam kvoli podpore imunity. Majte sa krasne :-)

+ -
Príspevkov: 2