Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rybky

Ahojte maminky,
potrebujem poradiť aké rybky môžem dávať mojmu 18 mesačnému synčekovi. Zatiaľ sme papali len filé z tresky, ale niekde som čítala,že deti do 3 rokov by mali papať iba mäsko zo sladkovodných rýb, tak neviem.A ak môžte tak prispejte nejakým receptíkom na ich prípravu. Vďaka.

  • Zuzana581
    12.11.2008, 18:53

    Ahoj. Ja teda vôbec neviem, či 18 mesačné dieťa môže alebo nemôže rybu ale myslím si, že určite môže, lebo aj ja som ju malej dávala a nič jej nie je. Ale ja som zasa celkovo taká, že velmi neriešim, čo sa môže a čo nie. Ak to je zdravé, tak dávam. Určite nie napríklad štiplavé alebo je neviem, kapustu miminu, ale inak som dávala všetko. No a teraz k tvojej otázke, tak my osobne kupujeme rybu, ktorá sa volá pangásius. Nemá kosti. Je to lahké biele mäsko a pripravujem ho skoro na všetky spôsoby. Obalenú, naprírodno na panvici, so zeleninou v trúbe... Je fakt vynikajúca a je to myslím sladkovodná ryba ale nie som si na 100% istá. Tak ak sa rozhodneš vyskúšať, prajem dobrú chuť.:-)

  • adinka33
    12.11.2008, 21:47

    ahoj tanad, my takisto papame tu rybku, co napisala zuzanka predo mnou - "pangas dolnooky", krpcom neskutocne chuti a robime ju tak, ze ju dame na olivovom oleji zapiect do rury a posypeme /ochutime/ troskou byliniek, napr. tymian, bazalka, oragano a trosku rasce a trolilinku sladkej cervenej papricky;-) mali ju miluju so zemiakovou kasickou,  a ja takisto:green: :green: :green: a odkedy im ju davame? no zhruba od 11.-12. mesiaca:-) prajem vsetko dobre, papa:lol: :lol: :lol:

+ -
Príspevkov: 2