Diskusie

Vytvoriť diskusiu

krupicová kaša z MM a UM

Ahojte, máte niekto skúsenosti s prípravou krupicovej kaše z MM, resp. UM? Varí sa to mlieko? Ďakujem.

 • anonym autor
  25.05.2008, 13:13

  Ahoj,
  ani MM, ani UM sa nevarí. Krupicu uvaríš vo vode a potom vmiešaš mlieko, ale
  ja malej varím z kravského mlieka a nemáme z toho problémy.

 • anonym autor
  25.05.2008, 20:05

  Majka, od roka môžeš v pohodke variť z kravského mlieka (teda ak nemáte alergiu), a dovtedy by som to vyriešila instatntnými kašičkami  (Sunarka a spol.) tie sa nevaria, iba vmiešajú do teplej vody. Alebo kup nemliečnu, ta sa vmieša do teplého mliečka.

 • anonym autor
  25.05.2008, 20:09

  ešte ti tu skopírujem, čo mi pisala pani Dr, tu v poradni:Dobrý deň, chcem sa spytať na používanie kravského mlieka po roku dieťaťa.

  mame 13-mesačneho syna. Od roka nam naša pediatrička povolila kravské prevarené plnotučné mlieko (sačkové s kratkou trvanlivostou). Všade ale čitam, že deti do 3 rokov, by mali piť upravené dojčenské mlieka - tak teraz neviem čo vlastne ma piť?

  Malý znáša kravské mlieko v pohode, nema žiadne alergie, nebýva chorý, už pred dovršením roka papal jogurty.
  Teraz to riešime tak, že 2x do dna (rano a večer) dostava po 200ml Suanar od 10mes. (ešte dopíja krabicu, potom mienim kupiť ten od roka), a do varenia a cez deň 2x po 150ml davame to kravske prevárané plnotučné mlieko.
  Denne vypije teda nejakých 700ml mlieka + jogurt + rano chlebík, naobed mäsko a zeleninu a navečer kašu + ovocie - aj to sa chcem spytať, či to nie je privela, ale
  ked sme obmedzli to mliečko cez deň, pytal ho v noci - takže aj tak vypil tu istu davku.
  Je to inak poriadny valibuk, na svoj vek vysoký a v 12 mes. mal 13kg.

   Odpovedá: MUDr. Marta Špániková
  Ja doporučujem do troch rokov formulu, teda sušené mlieko určené pre deti do troch rokov. Správne podávate sunar. Po roku je úplne v poriadku prejsť na normálnu rodinnú stravu a teda vo varení / prívarky, omáčky/ použiť mlieko bežne dostupné v sieti potravín
  Myslím, že váš synček má stravu vhodnú a primeranú pre daný vek.

 • anonym autor
  25.05.2008, 22:09

  Sandra, dík za info. Veď my kupujeme tie instantné kaše, ale ide to do peňazí, najmä keď jednu krabicu má na 3,4 dni- on v pohode zje na večeru takmer 200 ml kaše a ešte sa uspáva prsníkom... Tak som chcela prejsť na lacnejšiu alternatívu; predsa len- sáčok krupice nestojí 100,-Sk a mám z toho viac porcií...A UM doma mám a nepijeme ho(kúpila som ho v čase, keď začal hrýzť a odmietať prsník, cca pred 2 týždňami, pre istotu, pekne sa naň chytil, len teraz mi je ľúto dať mu UM namiesto prsníka a krabicu treba pomaly minúť...)

 • anonym autor
  25.05.2008, 23:23

  Majka, neviem aké UM máš, ale preváraním sa UM zrazí (Nutrilon a SUNAR na 100% - skúšala som;-) ), teda ako ti radili, krupicu uvar vo vode a zamiešaj do zohriateho mlieka, inak to nejde...:(

+ -
Príspevkov: 5