Diskusie

Vytvoriť diskusiu

mliečne výrobky u dojčených detí

Odkedy ste začali dávať dojčeným deťom mliečne výrobky a aké? Ďakujem.

 • anonym autor
  28.04.2008, 21:25

  Ja mám 10-mesačnú dcérku a mliečne výrobky jej  nedávam skoro žiadne, lebo jogurty a tvaroh môžu dojčené deti až od jedného roka. Akurát jej na chlebík dávam "normálne" maslo (teda nie rastlinné), syry som zatiaľ nemala čas preštudovať, ktoré by boli vhodné, lebo väčšina obsahuje soľ.

 • anonym autor
  29.04.2008, 09:19

  ahoj, tak ja som našej princeznej začala dávať biely jogurt Sabi asi v 11 mesiacoch. v tom čase sa mi už míňalo materské mlieko a tak som jej na večeru dávala krupičnú kašu. a keď som úplne prestala dojčiť, tak som jej dala normálne do fľašky kravské mlieko z obchodu plnotučné, ktoré jej veľmi chutilo. vždy som jej ho trochu prihriala. ale neskôr niekedy nevypila všetko a tak som jej to nechcela viackrát zohrievať, tak pije také studené z chladničky. má mlieko veľmi rada a teraz (2,5 roka) vypije denne 0,5 až 1 liter mlieka!!!
  jogurty jej tiež chutia aj s ovocím a vločkami...

  vyskúšaj chlieb s bryndzou alebo bryndzovú polievku. ak jej to bude chutiť a nebude mať nejaké alergie, tak si myslím môžeš.

  raz ked som mala laktačnú krízu, sme kúpili Sunar či čo to bolo, a vôbec jej to nechutilo, nevypila ani kvapku. preto som jej ani po skončení dojčenia nedávala žiadne umelé mlieka, lebo ja som skôr prírodný typ a radšej nech pije mlieko od kravičky.

 • anonym autor
  29.04.2008, 11:06  Ďakujem jaduska. Tvaroh určite dám až po roku. Rozmýšľaľa som po 10. mesiaci vyskúšať Avtivia jogurt nesladený tmavozelený.

 • anonym autor
  29.04.2008, 11:08

  Majka, tiež ďakujem za odpoveď. Prosím Ťa, ten jogurt Sabi je čím výnimočný a prečo si sa preň rozhodla? Kde sa dá kúpiť? Ďakujem. :-)

 • anonym autor
  02.05.2008, 13:21

  tak jogurt Sabi majú normálne v potravinách, ja kupujem v Sintre (Prima Zdroj).alebo ešte Milk Agro. biely je tým výnimočný, že nemá žiadne Ečka ani farbivá ani prísady.

  len si prečítajte čo všetko obsahuje Activia a iné jogurty.

  niekedy Sárke dávam aj plnotučné Acidofilné mlieko (nie to drahé maličké Acidko z reklamy, ale to v litrovej fľaši asi za 33sk).

 • anonym autor
  07.05.2008, 21:27

  pediatrička (v poradni) radí dávať dojčeným dieťom mliečne výrobky až po roku a čo sa týka jogurtu, tak biely probiotický, nie nízkotučný

+ -
Príspevkov: 6