Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Svadba

anonym, 18.04.2011 09:25

zmena údajov

Babenky prosím poradte mi.Budem mať svadbu a zároveň si budem meniť trvalé bydlisko z mesta do mesta(z okresu do okresu).Ked už budem mať papier o svadbe a trvalom bydlisku môžem už všetky doklady(zdravotná,pas,občiansky,vodičský,bankomatovú kartu) vybavovať v terajšom meste,alebo budem musieť ísť do pôvodneého mesta?jedine asi s rodičovskou budem musieť ísť do pôvodneho mesta,lebo sa mení aj malej priezvisko.a aké kolky budem potrebovať.dakujem

 • anonym
  18.04.2011, 09:48

  ahoj pradim ti iba z kolkom na obcanku je tusim 4,50 eura,karticku poistenca budes mat zdama (ja som vo vseobecnej) a a pas to neviem. je to dost papierovaciek ,preto som isla este pred narodenim syna na matriku pre papier o potvrdenie otcovstva tak sa potom maly volal po otcovi. tak ked sme sa vzali jemu som nemusela nc vybavovat jedine na UPSVaR som nahlasila ze som sa vydala.

 • anonym
  18.04.2011, 10:59

  [QUOTE] anonym napísal:
  Babenky prosím poradte mi.Budem mať svadbu a zároveň si budem meniť trvalé bydlisko z mesta do mesta(z okresu do okresu).Ked už budem mať papier o svadbe a trvalom bydlisku môžem už všetky doklady(zdravotná,pas,občiansky,vodičský,bankomatovú kartu) vybavovať v terajšom meste,alebo budem musieť ísť do pôvodneého mesta?jedine asi s rodičovskou budem musieť ísť do pôvodneho mesta,lebo sa mení aj malej priezvisko.a aké kolky budem potrebovať.dakujem [/QUOTE

  Na cestovny pas potrebujes kolky v hodnote 33EUR. Poziadaj si aj o zapis dietata do 5r hned pri podavani ziadosti, a mas to zadarmo potom. Na vodicsky preukaz potrebujes 6.50 EUR kolky. Vsetko vybavujes v mieste trvaleho bydliska, takze uz v novom.  

 • anonym
  18.04.2011, 12:02

  dakujem za rady.a vlastne budem potrebovat aj novy rodny list pre malu ze(ci aj pre seba)?to neviete kolko stoji?

 • anonym
  18.04.2011, 13:27

  uz som zistila budem musiet ist do povodneho mesta pre neho kde sa aj narodila

 • sandras
  18.04.2011, 16:28

  ja som si pas novy nevybavovala ... je dosť drahý a cestovala som normalne na stare meno, kym mi platil. Dcerke možeš vybaviť vlastný pas za par Eur na 2 alebo 5 rokov (podla veku dieťaťa) .... a novy ani nemám, kedže jazdíme len v ramci EU, netreba mať, my dospelí jazdíme na OP a deti maju svoje pasy - je to lacnejšie.

  Potrebuješ najskor potvrdenie o zmene trvaleho pobytu a sobašny list a stým pobehaj všedtko, ked je tvoje meno - úrady, banky, zdravotná poisťovňa, telefonneho operátora, kataster, nahlás to katalogovým spoločnostiam (ak ti chodia nejake katalogy s oblečkom alebo niečo také).

  Novy rodny list pre seba určite nebudeš vybavovať, ty len daš svoj RL + sobašny list. A u dcerky neviem, ako to je ... ale viem, že teraz si bude písať nove priezvisko, ale niekde aj rodená:staré priezvisko.

 • Lucika1
  18.03.2016, 10:52

  aspon ze uz vies co robit

+ -
Príspevkov: 6