Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Slobodná matka

anonym, 05.03.2009 16:27

ahojte krasne mamicky...

Chcem sa opytat,mam osem mesacneho syna,som slobodna matka,otec maleho je anglican..raz za tri mesiace mi zasle 200eur,ale kedze byvam v podnajme a musim si ho sama platit aj tak s peniazkami nevychadzam..Chcela by som ist do prace,ale neviem ci pridem o matersku...Pocula som,ze aj stara mama moze ist na matersku..neviem ako to je..poradite mi?dakujem

 • cibina
  05.03.2009, 20:58

  ja som nastúpila ešte koncom roka, tak mi to beží normálne ďalej, ale ak už si žiadala o rodičovský a dostávaš ho, nemala by si už o neho prísť, aj keď ideš do práce až po novom roku. Aj na internete sú k tomu nejaké informácie, neviem už presne na akej stránke som to čítala, ale skús cez google nahodiť rodičovsky príspevok, alebo dávky, bola tam aj diskusia mamičiek.

  Aj stará mama sa môže starať o dieťatkko, ale tam bola podmienka, aby mala živnosť, inak nie je na to nárok- to v prípade, ak by sa Ťa to týkalo, dostávala by si iba nejakých 1200,-Sk.

 • tatarko
  13.03.2009, 09:17  Nuž, každá rada drahá, ale o materskú by si nemala prísť aj keď po určitých zmenách v legislatíve sa podmienky menia zo dňa na deň...Ja by som bol skôr za to, aby si zostala s dieťaťom ty, alebo tomu tvojmu angličanovi navrhla, že by zostal na materskej namiesto teba:D ..a možno by stálo za uváženie, požiadať na mama a ja a my sa ti budeme skladať na byt, životné naklady a občas aj na letenku, aby si si mohla ísť do anglicka odpočinúť a nabrať nových síl...Len prosím ťa araňu zaštupľuj, aby si opäť neprišla tehotná..:shock:

   

 • tatarko
  13.03.2009, 09:19

  Jóóó´j a zabudol som pozdraviť nielen krásne maminy, ale aj tie, čo si o sebe mysli, že sú po pôrode škaredé...:ups:

 • cibina
  13.03.2009, 15:37  Ale Tatarko, škaredé tu nie sú, si si nevšimol? Teda také, čo si myslia, že sú škaredé,...alebo som niečo prehliadla?

+ -
Príspevkov: 4