Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Partnerský vzťah

anonym, 23.08.2011 06:11

Uvažujem o oddelených spálňach

Manžel a hygiena nejdu dokopy,zuby si umyje maximálne raz za mesiac aj to na moje veľké naliehanie,sprchuje sa tak 1-2 krát za týždeň,niekedy raz za dva týždne.Skutočne je to tak a ja tomu nerozumiem ako to može niekto takto robiť v dnešnéj dobe.Absolutne nemožem spať,smrdí ako bezdomovec zvlašť v lete a pracuje manuálne tak si to viete predstaviť.Stále sa kvoli tomu hádame,nič nepomáha,manželia sme 16 rokov,prvej si dal ako tak dohovoriť keď bol mladší ale teraz už nie,spohodlnel a asi mu to aj takto vyhovuje nechápem to.Sex máme raz za mesiac dva,mám k nemu odpor,chyba je určite aj vo výchove,jeho mama ho nenaučila hygiene,a poriadku,u nich je bežné že si ruky neumyju ani po záchode.

 • monči
  23.08.2011, 07:34

  tak toto chce podľa mňa oddelené spálne.určite.toho už neprevychováš.a jemu nevadí,že máte sex 1x do mesiaca?ja by som sa pri ňom určite zbláznila.klobúk dole,že ty si sa ešte nescvokla

 • anonym
  23.08.2011, 07:35

  no milá moja, neviem ako presne sa tohovorí, ale "starého psa novým kuskom nenaučíš."
  ty si to predtým nevidela že ako sa správa, aké su jeho zvyky, alebo si bola taká zalubená že si to nechcela vidieť??

  absolutne neviem čo ti poradiť...môžeš skusiť že sa odsťahuješ, ale pravdu povediac neviem či to pomôže...lebo ked to jemu nevadí..ťažko ho preonačiť...
  situácia sa mi zdá bezvýchodisková.. :-( :-( :-(

 • Damini
  23.08.2011, 08:56

  Ja teda nie som nejak šialene citlivá na čistotu a poriadok, ale toto by som videla na oddelené životy, nie na oddelené spálne. :-( Asi by som nedokázala dobrovoľne do konca života zdieľať klúč od domu s niekým, kto mi je odporný...

 • anonym
  23.08.2011, 09:30  Prosím Ťa, čo tu stále dookola, pomaly pri každom druhom probléme, omieľaš túto kravinu? No tak to asi naozaj nevidela - a čo má byť? Čo jej takéto úvahy teraz pomôžu? (Mimochodom - ani nebolo čo vidieť - autorka sama píše, že manžel po 16-tich rokoch asi spohodlnel - máš pozornejšie čítať.)  Keď nevieš poradiť, tak láskavo nemudruj a nevyrývaj!

  Autorke: Napadlo mi, či nemá manžel problémy s erekciou a takýmto spôsobom sa poisťuje, aby si sa nedožadovala "plnenia manželských povinností". U mužov okolo 40-tky je porucha erekcie už bežná vec. Takto sa zanedbávajú a opúšťajú starci, ktorí si "uvedomia", že ich už v živote vlastne nič nečaká. Manželova sebaúcta je asi na bode mrazu a na čom si muži najviac zakladajú? Na svojich výkonoch v intímnej oblasti. Chce to rozhovor, ale najprv by som sa poradila s psychológom, sexuológom, aké zvoliť slová a ako to sformulovať.

 • anonym
  23.08.2011, 11:26

  Skuste ist spolocne za psychologom, pripadne do manzelskej poradne. Ak manzel nebude suhlasit, treba situaciu riesit. Jasne a zretelne mu povedz, ze sa Ti ako chlap hnusi a za tychto okolnosti s nim nechces zdielat postel. Nech o tom par dni porozmysla a Ty si medzicasom rozmysli, ci s takymto clovekom, ktory Ti nechce vyjst v tomto v ustrety, chces zostat do konca zivota. Ved este nemas 80 rokov a iste by si sa chcela milovat castejsie ako raz do mesiaca. Zivot sa po 30-tke nekonci a Ty mysli na seba aj ako na zenu. Zasluzis si niekoho, kto Ti bude robit radost a nie napriek....

 • anonym
  23.08.2011, 11:44

  Proste neni naučený na hygienu od mala,autorka sama píše že vždy to bolo s hygienou u jej manžela biedne a rokmi sa to ešte zhoršilo.Deti treba od malička učiť nielen hygiene ale aj aby vedeli pomáhať v domácnosti lebo potom to dopadne takto,hlavne u mužského pokolenia.Možno jej muž nemá problémy s erekciou ako tu jedna mamička písala,skor si myslím že keď pracuje manuálne tak večer je už unavený a verím že spohodlnel.Tiež si myslím že tu už nepomože nič,možno len pohrozenie rozvodom ale ak maju narušené vzťahy tak nepomože ani toto.

 • anonym
  23.08.2011, 12:39  ak treba dospelémumužovi ako tak dohovárať, tak je treba sa nad tým zamyslieť..bol to moj názor, tak to tak aj zober...
  lebo sama autorka napísala, že predtým si dal ako tak dohovoriť...tak si to ty dobre prečítaj a nerieš...

 • anonym
  23.08.2011, 12:41  a ešte jedna vec, daj mi presný príklad kde som toto použila..

 • anonym
  23.08.2011, 12:43  určite je v tom problém, ale potom ako k tomu viesť tie deti, ked maju takýto príklad

 • anonym
  23.08.2011, 13:01

  Čo keby si manželovi navrhla spoločnú sprchu, pekne by si si ho vyumývala sama a myslím že by sa to páčilo aj jemu. Určite by to oživilo aj váš sexuálny život.

 • anonym
  23.08.2011, 13:18

  Tu nepomože ani spoločná sprcha ak je lenivý,a ani to sa nedá robiť stále.Prepáč autorka ale FUJ! a hlavne to umývanie zubov raz za mesiac,naozaj fuj!

 • anonym
  23.08.2011, 13:36
  No ale fuj, ty ale vieš povzbudiť!  Pfuj. Autorka nežiadala výsmech, ale RADU!

 • anonym
  23.08.2011, 14:14

  obdivujem ťa, že mu to toleruješ a že dokážeš s ním žiť. My sme mali v blízkej rodine niečo podobné a to bola riadna katastrofa ... akože nič v zlom, ale keď príde ku vám nejaká návšteva, tak sa neotočí hneď pri dverách???? ... lebo ako som spomenula, aj ten náš známy nedodržiaval hyg. návyky a keď sme ku nim prišli - no hotová pohroma, jeho žena to s ním ani nevydržala.

  Vždy si to odnesieš ty - okolie bude na teba pozerať, ako na zlú ženu ... budú ťa podozrievať, že mu neperieš, alebo ako to, že ho nepošleš do sprchy a podobne ... nikto nepochopí, že na neho jednoducho nič nezaberá.

  Ja by som to riešila radikálne/ rozvodom ... to je môj názor.
  Držím päste, aby sa to vyriešilo.

 • anonym
  23.08.2011, 14:25

  Nechápem a ani nepochopím,nevydržala by som s takýmto človekom.

 • anonym
  23.08.2011, 14:37

  presne tak, ani ja.odísť od neho a to hneď!!!!

+ -
Príspevkov: 21