Diskusie

Vytvoriť diskusiu

nultý ročník

Aké máte skúsenosti, keď ste dali dieťa na odporučenie pedagogicko-psychologickej poradne do NULTÉHO ročníka? Nebol to preňho len "stratený rok"? Neviem či som sa rozhodla správne, keď moja budúca prváčka bude staršia od rovesníkov  o rok,alebo až  o pol druha roka, keďže je narodená v novembri. /pri nástupe do 1.roč. bude mať už sedem a trištvrte roka/.

 • anonym autor
  23.03.2008, 18:16

  Zrejme bol na to dovod, preco tvoja dcerka nenastupi do skoly so svojimi rovesnikmi. Preco jej doporucili nulty rocnik?
  Moj osobny nazor je, ze pokial este nie je na skolu "zrela", urcite nie je nulty rocnik strateny cas. Zotrvavanie v skolke by bol strateny cas.
  Myslim, ze nie je dolezity fyzicky vek, ale mentalny..aby sa dieta citilo v kolektive dobre.

 • anonym autor
  23.03.2008, 21:05

  Dôvodom bola slabšie vyvinutá  jemná motorika, teda by mala asi problémy s písaním. Ona celkovo nerada kreslila a tým pádom si tú ruku aj menej precvičovala ako tie deti čo kreslia radi. /mimochodom ja tiež nerada kreslím, má to možno po mne/.
  My sme boli aj na normálnom zápise do 1.ročníka, kde ju aj zapísali, takže podľa p.učiteľky bola prijatá, podľa psychologičky bola na školu nezrelá. Rozhodnúť či bude chodiť ešte rok do škôlky, do nultej alebo do prvej triedy bolo však len a len na nás - rodičoch. A nebolo to veru rozhodovanie ľahké.

 • xxxxx
  14.04.2008, 17:21

  - ahojte

+ -
Príspevkov: 3