Nebojte sa dekorovania stien nálepkami

PR článok | 1. december 2009

Ešte ste nepodľahli novému trendu dekorovania stien nálepkami? Nebojte sa toho. Tento momentálne veľmi obľúbený spôsob výzdoby je veľmi praktický a hlavne jednoduchý.

Ešte ste nepodľahli novému trendu dekorovania stien nálepkami? Nebojte sa toho. Tento momentálne veľmi obľúbený spôsob výzdoby je veľmi praktický a hlavne jednoduchý. A ešte k tomu má niekoľko výhod. Nálepky steny nepoškodzujú, dokonale držia, dokonca sú dnes aj fólie, ktoré sa dajú preliepať z miesta na miesto. To všetko však platí iba vtedy, keď je nálepka nalepená na čistý, odmastený a suchý povrch.

Nálepky môžeme rozdeliť na jednofarebné:

alebo plnofarebné:  

                    
                 

Ak sa už pre takýto spôsob skrášlenia interiéru, či exteriéru, prípadne okien a zrkadiel rozhodnete, ponúkame Vám niekoľko odpovedí na najčastejšie otázky.

Najväčšou výhodou lepenia nálepiek na stenu je fakt, že ak Vás nálepky omrzia, alebo si kúpite nábytok inej farby, jednoducho ich zo steny dáte dolu a nalepíte nový alebo podobný motív v inej farbe. Ak idete dekorovať detské izbičky a máte doma bábätko, zvolíte si motív, ktorý sa páči Vám. Ak však už dieťatko začne viac vnímať svoje okolie, začne spoznávať prvé rozprávkové postavičky, verte tomu, že ho určite poteší, ak bude každý večer zaspávať pohľadom na svoju najobľúbenejšiu postavičku. O rok to už bude zasa iná postavička a tak sa ich v priebehu pár rokov môže vystriedať niekoľko. Ak chcete deťom robiť radosť, nie je nič jednoduchšie, ako meniť nálepky na stenu.

Dnes sa už nálepky vyrábajú z fólií, ktoré Vám nepoškodzujú steny ani maľovku. Jeden fakt by ste ale mali vedieť. Ak máte na stene dlhodobo nalepenú jednu a tú istú dekoráciu a dáte ju napríklad po 2 rokoch dolu, na stene bude jej obrys. Prečo, keď všetci píšu, že nálepky steny nepoškodzujú? Je to jednoduché. Určite ste už niekedy mali na stene zavesený obraz. Ak ste ho dali po roku, či dvoch dolu, zistili ste, že okolo je stena špinavšia, ako pod samotným obrazom. Presne toto isté sa deje aj pri nálepkách. Ak dáte nálepku zo steny dolu, stena pod ňou bude čistejšia, ako okolo. Nebojte sa. Nie je to až taká výrazná zmena. Záleží na tom, ako dlho ju budete mať nalepenú. Časom sa však stena zasa zapráši a rozdiel nebude vidieť.

Ďalšia z veľmi častých otázok je ohľadne čistenia. Dajú sa nálepky umývať? Samozrejme, že áno. Môžete ich čistiť čistou vodou, prípadne bežnými čistiacimi prostriedkami na sklo (žiadne tekuté a iné prášky) a jemnou tkaninou. Ide hlavne o dekorácie použité napríklad v kúpeľni na kachličkách. Je tam vlhko a usadzuje sa na nich vodný kameň.

Najdôležitejšie je, aby ste pri kupovaní nálepky vedeli, na aký povrch idete nálepky použiť. Či máte stenu hladkú so stierkou, alebo drsnú. Pri kúpe nálepiek venujte preto pozornosť nielen dizajnu, ale aj typu povrchu, na aký je nálepka určená. Ak si chcete byť istý, že nálepka sa samovoľne neodlepí, bude dobre držať a pri jej odliepaní po čase nestrhnete polovicu omietky, odporúčame využiť služby internetového obchodu www.dekoracie.net, kde Vám nálepky vyrobia na mieru. Okrem toho, že si vyberiete vzor a veľkosť, na www.dekoracie.net informujete navyše výrobcu, na aký podklad je nálepka určená a dostanete presne to, čo je pre Vás najlepšie.  

Nálepky na mieru majú ešte jednu veľkú výhodu. Nenašli ste nálepku, ktorá by Vás chytila za srdce, ale máte obrázok, ktorý by ste chceli mať na stene? Nechcete striedať veľa motívov v interiéri? Máte jednofarebnú sedaciu súpravu a kúpili ste si vankúše so vzorom, ktorý by sa Vám páčil aj na stene? Pre www.dekoracie.net to nie je problém. Stačí poslať fotografiu a dekoráciu Vám vyrobia presne podľa Vašich predstáv.  

A na záver drobná inšpirácia pre Vás z našej dielne:

 

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: