Prečo je dobré zaobstarať do výbavičky lehátko

ZOPA | 8. Sep 2020
Zopa detské lehátka
foto: ZOPA

Máte ho už?

Uvariť, upratať, nakŕmiť, uspať ... starostlivosť o bábätko a domácnosť je nikdy nekončiaci kolotoč aktivít. Aby si to rodičia trošku uľahčili, stávajú sa čoraz populárnejšie tzv. detské lehátka. Táto nenápadná vecička dokáže bábätko zabaviť, upokojiť a niekedy dokonca aj uspať. Oceníte ho aj pri zavádzaní prvých príkrmov. Prečítajte si, aké typy lehátok existujú, a podľa čoho vybrať to správne.

Mechanické lehátka

Bábätká milujú lehátka hlavne z dvoch dôvodov - majú z nich rozhľad do okolia a upokojuje ich príjemné hojdanie. Toto sú teda dve zásadné veci, čo musí spĺňať každé lehátko. Ak chcete, aby si bábätko rozvíjalo svoje psychomotorické vlastnosti, pozrite sa po lehátkach, ktoré dieťa dokáže rozhýbať pomocou pohybov vlastného telíčka. 

Jednoduchá údržba je prednosťou každého lehátka 

Základom týchto lehátok je kovová konštrukcia a poťah. Ten by mal byť vystužený, aby bábätko malo dostatočnú oporu chrbátika. Veľkou výhodou pri všetkých je, že sa poťah dá ľahko zložiť a vyprať v práčke. Medzi najobľúbenejšie lehátka patrí napríklad lehátko Happy.

 lehátko ZOPA

Vibračná a hojdacie lehátka

Každý deň sa dieťatko neprebudí s úsmevom na perách. Keď príde krízový deň a vás už bolia ruky od neustáleho hojdania a nosenia, oceníte lehátko, ktoré bábätko pohojdá na chvíľku miesto vás. Napríklad v prípade lehátka Lullaby môžete nastaviť aj spôsob hojdania, podľa toho, čo má vaše bábätko najradšej. Volíte medzi hojdaním dopredu a dozadu, čo pripomína hojdanie v náručí, a hojdaním do strán.

Keď už ani hojdanie nestačí, môžete pridať ešte príjemné, upokojujúce melódie.

U ležadiel Lullaby a Wave možno nastaviť intenzitu hojdania a tiež časovač, ktorý hojdanie automaticky zastaví. Lullaby sa dá ovládať pomocou diaľkového ovládania.

Ak nechcete bábätko príliš rozmaznávať neustálym hojdaním, zapáči sa vám vibrujúce lehátko. Aj vibrácie dokážu bábätko perfektne upokojiť a ak sa mu práve nechce spať, zabaví sa hračkami zavesenými na hrazdičke.

Lehátka na cesty

Stáva sa, že keď si bábätko na lehátko zvykne, vyžaduje ho, nech sa vydáte kamkoľvek. Je dobré na to myslieť, už keď lehátko kupujete, a vybrať také, ktoré sa ľahko skladá a nezaberá na cestách veľa miesta. Medzi najskladnejšie lehátka patrí napríklad Fold a Relax.

Viac o lehátkach sa dozviete vo videu tu:

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: