DIY návod: Ako vyrobiť hračku pre bábätko

dm drogerie markt | 14. Oct 2020
Ako vyrobiť hračku pre bábätko
foto: dm drogerie markt

Vedeli ste, že motorickú hračku na uchopenie pre bábätká dokážete vyrobiť rýchlo a jednoducho aj doma?

Bábätká milujú objavovanie sveta okolo seba všetkými zmyslami. Vedeli ste, že motorickú hračku na uchopenie pre bábätká dokážete vyrobiť rýchlo a jednoducho aj doma? A najkrajšie na tom je, že človek môže povoliť uzdu fantázii a vzniknú tak krásne unikáty. 

V tomto návode nájdete postup, ako sa pomocou filtra na kávu a niekoľkých pomôcok dá vytvoriť pekná hračka pre bábätko. Prostredníctvom rôznych materiálov ako papier, pestré dekoratívne stužky a drevené perly sa aktivujú zmysly ako hmat, sluch a zrak. Podľa veku bábätka sa dajú tieto motorické hračky na uchopenie použiť aj ako hračky na podporu pozornosti tým, že bábätko musí uhádnuť materiály, ktorými sú naplnené. Skvelá hračka pre bábätko, ktorá je vhodná aj pre staršie deti a dospelých!

Budete potrebovať:

  • nožnice
  • šijací stroj
  • stužky, zúbkovanú pásku
  • neopracovaný drevený krúžok
  • neopracované drevené perly
  • šnúrku
  • ihlu na šitie
  • materiál na náplň ako šošovica, soľ, ryža, cestoviny, pracie guľôčky z mydlových orechov

FOTONÁVOD NÁJDETE TU

Stužky a perly

Filter na kávu na prednej aj zadnej strane oblepte podľa fantázie dekoratívnymi stužkami. Ak niečo presahuje, odstrihnite to. Stužky a lemy napolohujte na otvor filtra na kávu a odstrihnite v rôznych veľkostiach. Cez drevený krúžok pretiahnite stužku.

Drevené perly prišite pomocou ihly a šnúrky. Po poslednej perle sa pomocou ihly opäť vráťte na predposlednú perlu tak, aby sa obidva konce šnúrky dali nalepiť na okraj filtra.

Vyplniť a uzavrieť

Predtým, ako začnete lepiť, dajte do filtra malé množstvo šošovice alebo iný plniaci materiál. Môžete použiť pracie guľôčky z mydlových orechov, soľ, ryžu, cestoviny a pod. Všetko, čo bábätko zabaví a pri trasení vytvára rôzne zvuky.

Ohnuté otvorené hrany filtra na kávu na obidvoch stranách potom zvnútra potrite lepidlom. Lemy a stužky pritlačte na jednej strane pevne tesne na hrany. Potom vezmite filter a dovtedy opatrne zatláčajte hrany dokopy, kým lepidlo neuschne. Môžete použiť aj štipce na bielizeň, ktoré udržia spolu obe strany filtra. Ako alternatívu k lepidlu môžete otvor tesne pri hranách zošiť krátkym priamym stehom alebo cik-cak stehom.

A projekt „DIY“ – urob si sám – je hotový!

Pozor: Nedovoľte, aby sa bábätko hralo s hračkou na uchopenie samo a aby ju dávalo do úst!

TIP: Toto sa vám  pri výrobe zíde:

vyrobte si hračku pre bábätko

Zdroj: www.mojadm.sk/inspiracia-a-poradenstvo

Fotogaléria

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: