Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodinné recepty

Twiggy, 09.09.2010 17:23

Nakladany encian / hermelin

Ahojte
viete mi niekto poradit fakt dobry recept na nakladany encian? Taky ten v oleji, s cesnakom, koreninami atd... Dakujem :)

 • anonym
  09.09.2010, 18:27

  skús stránku www.mimibazar.sk, klikni na recepty a daj do hladača. Je to veľmi dobrá stránka sú tam aj recepty pre detičky. :D :D :D

 • anonym
  09.09.2010, 20:35

  Moja mamina ho robieva pravidelne, nakladá ca. 3-4 ks syra. Z 10 strúčikov pretlačeného cesnaku, soli a červenej papriky (mamina dáva aj trochu štipľavej ČP) spraví takú kašičku, syry priečne prekrojí, natrie kašičkou a znova spojí. Pripraví si  bobkový list 1 ks, farebné korenie, cibuľu nakrájanú na kolieska, 1-2 strúčiky nakrájaného cesnaku, 2 ks celých feferónov (alebo pásky nakladanej kápie). Do skleného uzatváracieho pohára potom dá na spodok bobkáč, korenie, kolieska cibule a cesnak a na to prvý naplnený syr, potom znova korenie, cibuľu+cesnak a druhý syr a tretiu vrstvu tak isto. K tomu prihodí tie feferóny, resp. kápiu a celé to zaleje olivovým olejom.  Pohár zavrie a dá do chladničky....po 5 dňoch sa môže syrček papať :-) .
  Ja som ho jedla síííce len raz (potom môjmu synovi zistili alergiu na BKM, a pretože ho kojím, tak odporučili aj mne vyhýbať sa mliečnym výrobkom :-( ), ale chutil fakt výborne :tup: . 

 • nellynka
  09.09.2010, 20:44


  ...nejak ma to počas písania odhlásilo, tak som chcela ešte doplniť, že osobne sa liečim kvôli problémom so žalúdkom, a teda nesmiem ťažké a korenené jedlá, ale toto som jednoducho musela okoštovať - aj napriek tým koreninám - a vôbec nič mi nebolo :-P

+ -
Príspevkov: 3