Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Domácnosť

anonym, 03.05.2012 15:05

aký šijací stroj?

Ahojte babenky,

chcela by som vás požiadať o radu, akú značku šijacieho stroja by som si mala zaobstarať? Alebo teda aký mi odporučíte... s akými máte dobrú skúsenosť, nekazia sa, náhradné diely sú cenovo dostupné ... a na čo si mám dávať pozor pri kúpe, čo neprehliadnuť .. čo má ten stroj určite mať (nejakú funkciu,alebo čo ja viem... :whistle: )

Na nete som si všimla, že ich delia do kategógií "šitie s dvojihlou", "s automatickým navliekačom nite" ... niektoré stroje tieto funkcie majú,iné nie ..... čo je výhodnejšie a prečo. :think:  Počet druhov stehov,čo stroje ponúkajú mi je jasné. :angel:

Využívať by som ho chcela zo začiatku len na obšívanie, skracovanie ... (ja som doteraz ešte za strojom nesedela), ale určite v budúcnosti mi do toho bude dcéra "babrať",lebo je dosť šikovná a zaujíma ju móda a všetko okolo toho. :tongue:

Takže určite by som chcela nejaký kvalitnejší,nie len holý základ pre začiatočníkov. :green: Prosto stroj,čo využijeme obe s dcérou. ;-)

ďakujééééém :kiss:

Maja

 • anonym
  03.05.2012, 18:04

  som krajčírka1, ja mám veritas už 20 rokov,je to super stroj, ale keby som kupovala teraz , určite by som stavila na toyotu, brother .To sú značky ktoré sú overené , mám kopu kamošiek krajčírok. :D :D

 • anonym
  03.05.2012, 20:04

  ahoj ja mám toyotu a som maximálne spokojná, je tichá dobre šije a náhradné diely sú na nete bez problémov a bežné veci ako cievky a ihly kupujem singer cievky sedia a ihli samozrejme tiež.

 • anonym
  03.05.2012, 20:47

  ďakujem babulky .... takže toyotu. :kiss: :kiss: :kiss:

  Maja (autorka)

 • anonym
  04.05.2012, 07:46

  predbežne som si vybrala tento

  http://www.mabitech.sk/sijaci-stroj-toyota-fsg-325.html

  čo poviete? :think:

  a čo je overlockové šitie? Niekde v recenzii som sa dočítala,že to nemá. Na čo sa to používa?:-o :s

  Maja (autorka)

 • anonym
  05.05.2012, 13:29

  :P Takže takto, ja som tá prvá čo Ti odpoveala . Overlok je špecialny šijací stroj , ktorý začisťuje kraj látky, aby sa Ti nepárala.(Lˇudovo povedané obšitý kraj ,pozri napr.tričká sú zošívané overlokom).Tebe ako začiatočníčke, stačí klasický stroj , tam máš program cik-cak a tým začistíš kraj látky.Nie je to síce také pekné ako overlokom, ale bežne sa to tak robí. Každý stroj to má, to sa nemusíš báť.A eštte k tomu stroju, ktorý si si vybrala. Podľa mňa je dobrý , ale vzhľadom na to, že si nikdy nesedela za strojom , vybrala by som aj jednoduchší, má to kopu nových vecí , ktoré myslím ani nevyužiješ , ale možno tvoja dcéra áno, ako spomínaš. Takže veľa šťastia a trpezlivosti pri šití. :heart: :heart: :heart:

 • anonym
  05.05.2012, 14:30

  ďakujem .. no, nakoniec sme to ešte doma prebrali a vybrali sme lacnejší.

  Tento:

  http://www.nay.sk/toyota-fsr21/d-286239-c-1980/

  už sme si ho aj objednali. Tak snáď nebude komplikované s ním pracovať. :rofl: :rofl: :rofl:

  Maja (autorka)

+ -
Príspevkov: 6