Diskusie

Domácnosť

anonym, 09.12.2011 15:34

Fľaky od mrkvy

ahojte maminy, nedávno sme začali zavádzať príkrmy a keďže ešte nie sme až takí šikovní v trafení lyžičky do pusy, máme jedlo všade (občas nejaká tá lyžička skončí aj v puse :idance: ). trápi ma ale, že nie vždy nám podbradník stačí a tak máme na dvoch tričkách fľaky od mrkvy, ktoré sa nevyprali ani na 60-ke :-( ...postriekala som tie tričká aj prostriedkom proti fľakom predtým, než som ich dala do práčky, no nepomohlo :-( neviete mi prosím poradiť - dajú sa ešte nejako zachrániť?

 • Nnati
  09.12.2011, 16:45

  Základ je, nenechať škvrnu zaschnúť, optimálne je hneď zaprať alebo aspoň namočiť - aj keď reklamy nás presviedčajú, že existujú prípravky aj na zaschnuté škvrny. Osobne používam Kronstar sprej pred praním - nastriekam rovno na škvrnu - takých 90% škvŕn mi to odstráni. Tiež periem na 60°C. Mnoho chvály som už počula na žlčové mydlo, ale podľa mojej skúsenosti to nie je žiaden zázrak. No a ešte je tu silnejšia zbraň - dať priamo na škvrnu žltý Domestos (ten na čistenie WC) a "zaprať" pomocou starej zubnej kefky - obsahuje chlornan sodný ako Savo, ale je hustejší a mydlovejší, vybieli Ti aj hnedé škvrny po zaschnutom banáne. Toto je ale už o bielení, takže dá sa použiť len na biele vecičky.

 • monči
  09.12.2011, 17:09

  takmer všetky škvrny (asi 95%,dokonca aj staršie už zaprané)mi zišli so savom perex.nie je to klasické bielidlo.farby mi zatiaľ vždy všetky zostali.jediné čo mi nepustilo bola fixka,ale neviem,či na tú niečo existuje :-(

 • anonym
  15.12.2011, 19:48

  Skús kyselinu citrónovú - normálnu potravinársku. Ona krásne biely fľaky, a je dobrá aj na usadeniny na vodovodných batériách a dávam ju aj do kanvice.

+ -
Príspevkov: 3