Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Slobodná matka

anonym, 22.04.2011 14:02

Náklady spojené s tehotenstvom a pôrodom

Ahojte. Má niektorá z Vás skúsenosti s platením nákladov spojených s tehotenstvom a pôrodom? Som rozvedená, mám 3 deti a momentálne čakám štvrté bábätko. Otec nás opustil a na všetko ma nechal samú. Nemám peňazí a tak skúšam všetky možnosti čo mám. Dozvedela som sa, že mám nárok, aby mi otec nenarodeného bábätka platil mesačne náklady spojené s tehotenstvom. Je celkom dobre zarábajúci (cca 1200-1500 eur) a má len jednu vyživovaciu povinnosť. Akú sumu si mám od neho žiadať?

 • anonym
  22.04.2011, 20:00

  a akoze za co by si chcela platit? porod je zdarma a aj prehliadky u doktora....ja jedine za co som platila je par sestakov za mg.

 • monči
  22.04.2011, 20:23

  nemám s tým skúsenosť,možno ti povedia niečo iné,ale rozum mi hovorí,že skutočné.to znamená,že napr. cestovné,príplatky za prednostné vyšetrenie (samozrejme,ak boli odôvodnené,to znamená,že máš ešte malé deti,ktoré nebudú s tebou čakať hodiny u lekára),ak chodíš do súkromného centra,tak poplatky,ktoré sú tam,prípadná opatrovateľka počas vyšetrenia a pod.

 • anonym
  22.04.2011, 20:35

  V prvom rade bude potrebné, aby uznal, že je otcom dieťaťa a ak to nie je ochotný potvrdiť a dobrovoľne ti prispievať na "výživu", tak budeš musieť počkať do narodenia bábatka - všetko sa bude vyvíjať od jeho ochoty spolupracovať a aj do akej výšky bude ochotný prispievať. Súdy o určenie sa môžu ťahať dlhšie ako by ti bolo milé a naviac bude sa prejednávať aj  výška alimentov - suma, ktorú udávaš môže ale aj nemusí byť jeho "skutočnou" papierovou mzdou. Veľa žien ostáva prekvapených, že počas fázy spoločného hrkútania muž nemá problém vyhlásiť, že slušne zarába, no akonáhle dôjde k plateniu alimentov, tak na súd prinesie papiere, že je v nejednom prípade nezamestnaný na podpore - poznám veľa podobných smutných prípadov. V každom prípade prajem veľa šťastia.

 • anonym
  23.04.2011, 10:37

  Informovala som sa a na to,aby mi začal platiť ešte počas tehotenstva stačí ak ho ja udám, že je otec i keď by to on popieral. S tým vedomím však, že ak sa po pôrode dokáže, že som ho krivo udala za otca, budem mu to musieť vrátiť... Platí sa vraj mesačne nejaká suma, aby som mala na výživu aj počas tehotenstva a je mi povinný preplatiť aj doterajšie náklady spätne od začiatku tehotenstva napr. vitamíny, 4D ultrazvuk, tehotenské oblečenie, obuv a pod.. Toto tzv. výživné mi bude musieť platiť 2 roky.

 • anonym
  12.04.2012, 11:01  ..Teda nič v zlom, ale keď ja som zostal po smrti manželky sám, mal som sa čo oháňať a nie sa kde kade chodiť šustávať......A inak si si to asi veľmi pekne zariadila, a pritom si vedela, že sa sama staráš o tri deti a aby ti to nestačilo....už máš na ceste ďalšie....Vychádza mi teda, že by sme ťa za takýto zodpovedný prístup mali snáď ešte aj ľutovať, či nechceš náhodou, aby sme ti prispeli a ty sa rada budeš trtkať ďalej s iným.....

   

+ -
Príspevkov: 5