Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Slobodná matka

anonym, 15.10.2008 14:13

česká poisťovňa

maminky prosím Vás, nemáte niektorá skúsenosti s ČSP Slovensko? ja akosi nie som spokojná, nechodia mi výpisy, neviem, ako postupovať, keď by som chcela zmluvu zrušiť, a koľko by mi asi tak vyplatili, keď tam sporím 4 roky po 800,-Sk mesačne. myslím, že poradcom, ktorí nás majú v týchto veciach usmerňovať sa moc nedá veriť, je to logické. rada by som totiž zmluvu zrušila a som si aj vedomá, že budem stratová, ale aj tak by ma zaujímalo, koľko môžem nakoniec "vyťažiť" z toho peňazí, podotýkam mojich!!!! Ďakujem :-S

 • anonym autor
  15.10.2008, 14:54

  AHOJ

  čESKA POISTOVNA sLOVENSKO SA NEDáVNO SPOLIJA S POISTOVNOU GENERALLI

  PRE POISTENCOV OSTáVA VETKO TAK AKO BOLO - zmluvy pokračujú dalej s podmienkami ake boli pri ich uzatvorení, len pod iným menom poistovne

  teda ak chceš urobiť nejaké zmeny, nakontaktuj svojho poradcu, ale žiadna životna poistka sa rušiť neoplatí skor, ako aspon po polovici doby platenia. Po 3-4 rokoch prídeš vlastne o úplne všetky vložené peniaze, kedže poistka ma ešte malú tzv. odkupnú hodnotu...

  ake vypisy si myslíš, že by mali chodiť? Lebo my mame viacero životiek a chodi nam maximálne tak ročný "vypis" pripísaných podielov na zisku, s uvedením odkupnej hodnoty, teda nie mesačne.

  Mame aj v byvalej Českej poistovni, a tiež sa mi moc nepáči, ale rušiť to nejdeme, hlavne ked je to teraz pod Generalli, myslim, že je to trocha lepšia spoločnosť;-) .

 • anonym autor
  15.10.2008, 16:00

  Sandra ďakujem za odpoveď. no veď ja práve myslím tie ročné výpisy, lebo ani tie mi ešte za 4 roky neprišli. máš pravdu, že sa to neoplatí, ale obávam sa, že čo bude za pár rokov? a neovplyvní to nejako aj terajšia finančná situácia vo svete? a prosím ťa nemáš skúsenosti s tým vyberaním určitej čiastky, úrokov, alebo ako to vlastne oni nazvali pri uzatváraní zmluvy? pred štyrmi rokmi mi bolo povedané, že po 4 rokoch môžem požiadať o prvý výber. neviem o akú sumu môžem žiadať, ani čo to vlsstne predstavuje, ani akým spôsobom, či stačí  napísať len žiadosť a .... . mám poradcu, s ktorým sa "záhadne" nemôžem skontaktvovať???!!! moc ti ďakujem a želám pekný večer. či podvečer?

 • anonym autor
  15.10.2008, 16:13

  ahoj, my mame investičnú poistku a tam boli podmienky ine, teda predčasne sa vyberať nedá nič

  A skús zavolať na cenrálu novej Generalli Slovensko, kontakty a info tu:

  http://www.gsl.sk/sk/centrum-sprav/novinky/spravy/

   a povedz, že maš problem s poradcom, oni ti povedia, ako postupovať dalej, prípadne ti pridelia noveho poradcu, možeš im povedať, že ti ten tvoj nevyhovuje, že sa ti zda nekompetentný a nespolahlivý - možno už pre poistovnu ani nerobí a preto maš problem so skontaktovaním:s

  O peniaze v poistke sa myslím nemusíš bať, za každou poistovnou totiž stojí ešte zaistovna a v prípade krachu poistovne by záväzky preberala ona. poistovne však zvyčajne nekrachujú, ale sa spoja s inou poistovnou - ako v prípade ČP Slovensko:wink:

  Mimochodom, toto už sa nam stalo po 2.x, že sa nam takto presunula poistka na Generalli. Už sme mali poistku v švajčiarskej poistovni Fortuna a tiež sa nam to presunulo pod Generalli, našetrene peniaze prišli z CH ako jednotázový vklad a mohli sme sa rozhodnúť, či chceme pokračovať dalej, alebo či si to necháme len ako jednorázový vklad s výplatou v dojednanom termíne. Ale to bolo ešte medzi 2 štátmi, takže cele zložitejšie....:roll: :roll: :roll:

   

 • anonym autor
  15.10.2008, 19:07

  Ahojte.
  Takze k tym poistovniam. Nespojili sa preto, zeby jedna alebo druha krachovala. To vobec nie je tak. Spojili sa preto, aby mohli ponukat lepsie produkty ako doteraz. Kedze budu mat viac penazi a pouziju obe KNOW HOW, tak mozu vytvorit lepsie produkty ako doteraz. A dokonca CPS bola na tom lepsie ako Generali. A ked sa nemozete spojit so svojim poradcom, treba zavolat priamo do poistovne, alebo ak ste z blizkosti Ziliny, mozete mi napisat na mail a ja sa to pokusim zistit.

 • anonym autor
  15.10.2008, 21:00

  no my mae takeho poradcu, čo odvtedy čo nam robil poistku už robí hadam v 15 zamestaní a s poistovnícvom už skončil, takže tiež neviem ako to riešiť, keby sme napr. mali poistbu udalosť - zatial sme našťastie nemali.

  Ale asi by som volala na kontaktne čísla, prípadne šla priamo na pobočku v ZA a hotovo.

 • anonym autor
  15.10.2008, 21:12

  Ahoj Sandra. Ty to mas jednoduchsie z toho dovodu, ze my dve sa pozname z netu narodene v roku 2001,takze o radu mozes poziadat mna, ked bude treba. Ja rada pomozem. A ak mas nejake pochybnosti, tak napis mail a dohodneme si stretko. Ja ti pozriem, ako to tam mate nastavene. No a k druhej diskutujucej, zalezi od toho odkial ste. Ale rada pomozem, ak mozem. Trosku sa v tom vyznam, teda dostatocne na to, aby som vedela zistit, ako to tam vlastne mate. Mam na to urcite paky, ale to jedine cez moj mail. Tu sa to nehodi. ;-)

+ -
Príspevkov: 6