Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodina

anonym, 19.10.2011 19:38

rozvod

myslíte ze mam sancu aby nas rozviedli ked mame 3 rocne dieta a novorodenca?
mame obrovske komunikacne problemi uz vela krat som sa snazila aby sa nieco zmenilo ale je to stale horsie

 • emilia28
  19.10.2011, 20:49

  Prispevok bol vymazany

 • mishelin0601
  19.10.2011, 20:53

  Môžu vás rozviesť aj pri novorodencovi... Veľmi záleží na dôvode rozvodu. Moju kamarátku rozviedli na prvom pojednávaní, má 4 deti z toho v čase rozvodu mala dvojičky novorodencov a vôbec nemala problém sa rozviesť.

 • anonym
  20.10.2011, 08:41

  To nebude problem, ale skus si este raz rozmysliet, ci to  naozaj chces. S dvoma malickymi detmi sa Ti bude velmi tazko pretlkat a aj deti o vela pripravis. Ci uz mas niekoho noveho? Ak sa ti nedari muza presvedcit, aby ste to riesili, skus sa len odstahovat, napr k rodicov. Uvidis, ci mu budete chybat a potom mozno zacne na Vasom vztahu pracovat

 • anonym
  20.10.2011, 08:54

  Musíš presvedčiť sudcu. Mňa si napr. nepresvedčila, že máš dôvod na rozvod. To že sa nerozprávate nie je dôvod.
  Dôvod je: fyzický alebo psychický  teror, ponižovanie, verbálna agresia, manipulácia, nezdravá žiarlivosť, ak sa o Vás nestará, finančne neprispieva.... to sú dôvody na rozvod.

  S dvoma malými deťmi ti nebude ľahko žiť. A teraz si možno hormonálne rozkolísanaá, a proste to nezvládate.

  Daj si poradiť od blízkej rodiny, ako to oni vidia. Ale nerob unáhlené rozhodnutia. Napr. sa odsťahuj na dlhšiu dobu, aby si si vyskúšala, aké je to žiť bez neho. Rozvod  ber ako poslednú možnosť.

  Ja sama som si prešla peklom a som rozvedená. Takže ti neradím z pozície štastne vydatej. Viem o čom píšem.

 • monči
  20.10.2011, 09:44

  šancu určite máš,ale ak máte komunikačné problémy a ty sa snažíš ich riešiť.možno to chce inú stratégiu.čo takto radu od manželského poradcu.lebo je možné,že ak máte problém len v komunikácii,súd vám to nariadi.ale ak to skúsite pred tým a nič sa nezmení,táto možno súdu odpadá.ušetríte si nejaké nervy na súdoch.ak máte novorodenca,je možné,že to znášate obaja ťažko,hoci už jedno dieťa doma máte,je to zas iné a neviete sa cez to preniesť.mužov často niečo trápi,ale nič nepovedia a potom vznikajú konflitky a zbytočné problémy.veľa šťastia pri rozhodovaní

 • anonym
  20.10.2011, 13:38

  Nemohla by si upresniť, čo sa vlastne u Vás deje? Možno by sme poradili...

 • sandras
  20.10.2011, 17:58

  ja napríklad nerozumiem tomu, že niekto ma 2 malé deti, teda tam musela byť nejaká láska a sotva žena porodí, už sa ide rozvádzať :-(  Načo potom ludia, ktorí nevedia byť spolu plodia deti do nestabilného vzťahu?

  Dovody na rozvod by museli byť skutočne vážne, nielen to, že sa neviete rozprávať. Pokial je muž inak dobrý chlap a otec, oplatilo by sa zabojovať a skúsiť nejakého psychologa, hladať cesty k sebe. To samozrejme musia chcieť obaja.

  Pre mna by bol dôvod na rozvod napríklad nevera (nie jednorázové pošmyknutie sa, to sa da riešiť), psychické a fyzické týžranie, alkoholizmus, drogovanie a gamblerstvo v spojení s neochotou sa liečiť, ak by mi manžel obmedzoval moje základné ľudské práva a podobné veci.

 • Samko66
  27.11.2011, 18:06

  Ahoj. Skús mu kúpiť knihu od Barbara De Angelis Čo by mali muži (podľa žien ) vedieť. Možno len nerozumie čo chceš, čo potrebuješ, čo cítiš Ty. A táto kniha by mu možno pomohla sa na Teba pozerať inak. Možno by si ju mala prečítať aj Ty. Nie je to kniha len pre chlapov, ale aj pre ženy, aby chápali svoje myslenie. Ja ju čítam teraz aj keď je už neskoro a prvé pojednávanie už mám za sebou. Máte dve deti a mali by ste obaja na ne myslieť a vzápetí myslieť jeden na druhého čo ste spolu pekné prežili.
  Držím palec.

+ -
Príspevkov: 8