Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodina

anonym, 22.09.2011 12:37

Rodina a práca

Od septembra som nastúpila po 5-ročnéj materskéj do práce.Tá práca ma vobec nebaví,je strašne monotonná-robím v pásovej výrobe vo fabrike na 2 smeny.Keď mám poobednú tak ako dnes nevidím svoje deti,večer prídem o 22:15h.domov tak už samozrejme spia.Týždeň robím ráno a týždeň poobede,keď robím poobedné tak ten týždeň je pre mňa strašne dlhý,stále myslím na deti,vidím ich len ráno a to ma ubíja.Inú prácu som zatiaľ nenašla v našom regione je vysoká nezamestnanosť tak som rada že mám aspon túto.Uvedomujem si že deti ma potrebujú.Vzdelanie mám len učňovské,snažím sa zohnať prácu aspon ako predavačka tak by som bola viac doma ale vo fabrike zarobím viac a manžel je proti tomu aby som odtiaľ odišla,prerábame dom a peniaze potrebujeme.

 • monči
  22.09.2011, 13:53

  predpokladám,že si sa chcela len vyrozprávať,pretože som žiadnu otázku nezaregistrovala.a tak ti môžem len povedať,že si v tom neni sama.zostáva ti len hľadať aj nadalej niečo,čo by ti viac vyhovovalo,najmä v zmysle,aby si bola viac s deťmi.je to veľmi ťažké,to si viem predstaviť,ale občas sa inak nedá.držím palce,nech si rýchlo nájdeš niečo lepšie

 • anonym
  22.09.2011, 14:21

  Ak ti nevyhovujú poobedné tak sa dohodni so zamestnávateľom, že budeš robiť len ráno... Zo zákona je povinný ti to umožniť.

 • anonym
  23.09.2011, 21:29

  Presne pre tieto dôvody ktoré opisuješ som ja už dlhodobo nezamestnaná. Mne nemá kto ráno vychystať deti do školy a popoludní tiež nemá kto s nimi byť. Žijeme z manželovho príjmu. Manžel do práce cestuje. Ja som si teraz zohnala prácu na 4 hodiny, ale len do času. Taká práca akú máš je len z nevyhnutnosti, ani mňa by nebavila. Ale niekedy si nenavyberáš. Tiež som mala len učňovské vzdelanie, ale doplnila som si maturitu nedávno. Po 15-tich rokoch som si sadla do lavice. Bývam v regióne kde je vysoká nezamestnanosť a k tomu taká fabrika je odtiaľ hodinu cesty. Sme na tom podobne.

+ -
Príspevkov: 3