Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodina

anonym, 28.05.2011 12:55

Svokra a jej názory

Moj manžel má staromodné,zastarané názory,u neho je správne len to čo povie jeho mamička,na ňu dá.Jeho mama tvrdí že za všetkým hľadaj ženu,alebo žena by si mala napiť tichej vodičky aby bol kľud v rodine a podobné veci.Ale ja sa pýtam prečo len žena a muž nie? Alebo muž vysedáva v krčme a svokra hneď povie že tam sedí preto že doma nemá pokoj a kľud.Takto to hovorí na všetky nevesty a nielen na mňa.Ide o to že moj muž mi doma s ničím nepomože,po práci si ide každý deň na pivo do krčmy tam si vysedáva a ja neviem čo doma skor.Jasné že potom som nervozná,unavená a vyčítam mu to.Mám 3 malé deti,chodím do práce a po práci ďalšia šichta doma.On keď príde domov tak sa naje,pustí si telku a nič iné ho nezaujíma.Takto si jeho mamička vychovala všetkých synov.Manžel mi hovorieva že jeho maminu nikdy nepočul kričal,nehadala sa s mužom,doma pokorne všetko robila sama.A moj muž si myslí že aj ja tak mám žiť,lenže ja som tvrdohlavá a od začiatku manželstva ho prosím aby mi pomáhal s domácnosťou a nedarí sa mi,dokonca často musím po ňom zbierať zo zeme jeho špinavé veci,on si ani kelímok od jogurta nevyhodí do koša po sebe nič.Po toľkých rokoch sa so mňa stala nervozna,večne zle naladená hysterka,a naše manželstvo ide dolu kopcom.Jednoducho už nevládzem stále ťahať všetko sama a keď ho prosím o pomoc tak mi povie že veď čo chceš ja zarám oveľa viac ako ty a v práci sa narobím dosť.Ako keby ja som v práci a doma len sedela.Tak milé mamičky,manželky ak máte nejaké dobré rady ako naučiť manželov pomáhať sem s nimi ja už som v koncoch.Veľká vďaka.

 • anonym
  28.05.2011, 13:02

  nabuduce, ked bude vysadávať v krčme, tam mu pobal jeho veci do kufra, postav ich pred dvere a vypíš návrh na rozvod... a budeš mať pokoj od opilca aj jeho podarenej mamičky

  ona ho tak vychovala a jemu to vyhovuje ... ak sa nezmenil doteraz, už sa nezmení, takže bud budeš v tichosti trpieť do smrti, alebo tomu spravíš rázny koniec. Lepšie ti bude bez takého chlapa. Aspon ho nebudeš musieť živiť a obsuhovať.

 • anonym
  28.05.2011, 13:19

  Moj muž vysedáva v krčme aj 5-6x do týždňa,dá si 2-3 pivá,tvrdí že si tam oddýchne a má tam kľud.A jeho rodičia na to nič,tu na dedine je to v poriadku.Neznášam keď opakuje to čo hovorieva jeho mamina že len žena má byť ticho,a chlap može všetko.Ja si tiež myslím že sa už nezmení,len on dobre vie že ja pri ňom ostanem,nemám kam ísť.

 • monči
  28.05.2011, 13:20

  máš to ťažké a často preučíš svojho muža.problém je hlavne v tom,že ho tak mamička vychovala a ty to nezmeníš.to by musel chcieť on sám.ak chceš manželstvo udržať a nezblázniť sa,porad sa s nejakým odborníkom.manželská poradňa,či debata s psychologom by mohla pomôcť.kľudne môžeš ísť na začiatok aj sama.a hlavne si pohovor s manželom,v kľude,snaž sa nechať emocie za dverami a povedz mu,že takto to nejde.si tiež len človek,či manželka,matka,partnerka,milenka,ale nie slúžka.

 • anonym
  28.05.2011, 13:48  Nemusíš ísť ty, môže ísť on. Podľa mňa by ho bolo dobré vyviesť z pocitu istoty, že pri ňom zostaneš, nech sa správa akokolvek.

  Ak takto žiť nechceš a nemožeš, musíš niečo urobiť. Ak doterajšia snaha a výčitky nefungovali, asi tadial cesta nevedie ... Napríklad sprav to, že sa začneš správať úplne ako on, doma pre neho nič nerob, nevar, neupratuj, neper, nežehli a samozrejme žiaden sex :lol: . Staraj sa len o seba - kupuj si modne časopisy, daj si urobiť gelove nechty a pred všetkými vyhlasuj, kolko stáli (najlepšie bude, ak cenu vynásobiš aspon 3x) a ako sa s nimi teraz nedá nič robiť, kup si nejaké nové šaty (čím viac sexi, tým lepšie) a parfém, k maš čo i len polkila nadváhu, zaháj nejakú dietu a svokre povedz, ako sa ti zdvihlo sebavedomie, ked teraz takto dobre vyzeráš, že ti to už povedali všetci kolegovia v robote. Na leto zožeň pre seba a deti nejakú dovolenku a chodte preč sami. O deti sa staraj, nech vam je spolu dobre a veselo. Ked ide on preč, chod preč z domu aj ty, prechádzaj sa, choď ku kamarátke, alebo si sadni a čítaj knižku, hraj sa s deťmi, zapni TV a oddychuj. A tvár sa, že všetko je v najlepšom poriadku.

  Ak toto tvojho muža nenaštartuje, tak potom už jedine ho opusti. Nie je pravda, že nemáš kam ísť. Ved ty vlastne nikam ísť nemusíš, nech ide on ... a ak nebude chcieť ísť, patrí ti polka domu, predaj ju a kup si s deťmi byt. Prípadne on ti bude musieť nájsť náhradné byvanie. Prajem ti vela síl a hlavne hlavu hore. Si silná a múdra žena, tak to využi.

 • anonym
  28.05.2011, 14:13
  UPLNY SUHLAS, taky clovek sa nikdy nikdy nezmeni, a bude to len a len horsie, ver mi, hovorim z vlastnej skusenosti, cim skor od neho a jeho podarenej matere, je to vychova a je to v nom, on sa nezmeni a ty budes pri nom cely zivot trpiet

 • anonym
  28.05.2011, 14:22

  Ahoj, nehnevaj sa, ale mám pocit, že tu je každá rada márna.
  Si v tak zložitej situácii, že skutočne ti môže pomôcť len dlhodobá a kvalitná pomoc terapeuta/psychológa. Začni od seba a choď bez manžela (postupne sa môže pridať aj on). Ale aj tu vidím problém - píšeš, že už teraz si unavená, máš 3 deti, domácnosť, na dedine večne roboty okolo domu a záhrady dosť, k tomu práca a na všetko sama,...tak kedy by si potom stihla psychológa, to neviem :-( . Ešte k tomu, tvoj manžel a jeho rodina žijú stereotypnými predsudkami ("muž má právo vždy, žena nikdy", "muž zarába, žena čuší a drží..",....) - to je snáď najväčší problém, ktorý neodstrániš, ak to nebude chcieť aj on. Naviac - žijete na dedine, kde je to normou, tak s nimi nepohneš vôbec a tvoj život sa nezmení ani o chlp.
  Nevidím to ružovo, aj keď som optimistkou od prirodzenia ;-) .
  Otázky typu, prečo si si ho vôbec brala, či si nevidela ako to u nich funguje už pred svadbou, či si sa nezbadala už po prvom dieťati ako ti nepomáha, .......sú už teraz bezpredmetné (neskoro plakať nad rozliatym mliekom).
  Poviem ti teda, čo by som urobila na tvojom mieste ja - v prvom rade by som sa s ním naposledy o všetkom otvorene porozprávala. Ak by nechcel o ničom ani počuť a kašľal by na to, čo mu vravím, tak by som navrhla rozchod.
  Potom by som si zistila, kde by som po odchode od manžela mohla pracovať, bývať,.... každý má predsa rodinu, známych, kolegov, kamarátky,..... Jednoducho by som si premyslela plán na osamostatnenie zakiaľ neprebehne rozvod (manžel sa možno chytí rozumu a bude sa to snažiť zachrániť, aj keď  tomu príliš neverím a k rozvodu napokon ani nepríde). Zabezpečila by  som si spoločne nadobudnutý majetok, aby ho nemohol rýchlo poprepisovať, resp. predať. Po rozvode by som dostala polovicu majetku + výživné na deti, čo pri jeho veľkom zárobku (keď tvrdí, že zarába oveľa viac ako ty) nebude málo.
  Čo tým získaš? Nie málo - už nebudeš žiť ako v stredoveku a otročiť pre chlapa, ktorý ťa má len na dve veci...Taká slúžka je príma vec.
  Sama rozhodni ako chceš žiť, ale ver mi, že samej s deťmi ti bude lepšie ako takto.

 • anonym
  28.05.2011, 17:57

  :tup: :tup: :tup: :tup: :tup:

 • anonym
  28.05.2011, 18:01

  Súhlasím s predchádzajúcim príspevkom - urob niečo, čím vyvedieš svojho manžela z istoty. on veľmi dobre vie, že ty nemáš kam ísť, že máte 3 deti. ty sa môžeš snažiť ako chceš, ale on to nikdy neocení.

 • anonym
  18.07.2011, 21:27

  Ahoj. Čim skôr sa rozveď. Ja viem, že to malo byt na celý život, ale nie toto!!!!!!!!!!!  Viem o čom hovorím. Ja som bola mlada, hlúpa a sama v Čechach po škole. Chybala mi rodina, láska, kamarati a v tedy sa namňa zavesil ex. Začalo to po svadbe, kedy mi tvrdil " co je na tom špatnýho kdyš si vyjedu na pivo." No ono by to nebolo špatne raz začas. Potom sa pridružili ďalšie problémy a to bol začiatok konca. Takže neváhaj a choď do tohho. Maš kam isť. Neverím, že sud by bol na jeho  strane ak mate 3. deti. Majetok ide na pol. Treba uviesť dôvody a to všetky. Aj najmenšia pre nas drobnosť je niekedy dôležita. A neboj prežiješ. Budeš mať výživne na deti plat. Ja som ostala 4. roky so synom sama a mala som dve spoločne pôžičky na sebe on nechcel platiť.  Malemu som platila škôlku, ďalšie poplatky, ktore patria k životu a chodila som externe na vyšku. A to všetko zo 400 eur mesačne. Ale nejak to prešlo a teraz  mám fantastického manžela a perfektného otca pre syna. A neľutujem ten rozvod. Ani ty nevieš, čo ťa ešte čaka. Tak naber odvahu! Ine to nebude len horšie.

 • anonym
  19.07.2011, 18:46

  AKo vlastne dopadla autorka? Ako sa rozhodla nakoniec?

 • anonym
  08.09.2011, 14:52

  neuraz sa,naozaj to nemyslim zle ale preco si si ho brala?myslim ze cloveka spoznas aj za par dni aky je a ja by som veru s muzom ktory ma take predpotopne nazory nesla ani na kavu...nech byva s mamickou ked si tak rozumeju a jeho mami mi je uprimne luto ze mala taky zivot.Viem ze ostat sama s detmi je velmi tazke ale nejak sa to musi dat zvladnut,alebo skus odist niekde len na par dni co spravi manzel a ak to nebude riesit tak si vas nezasluzi..

 • Cookie
  09.09.2011, 11:32

  Tu je asi len jedna cesta a tou je rozvod. Drzim palce, ty nie si iba sluzka, manzelka  a matka. Mas svoje meno a kedysi si mala aj svoje sny, tuzby, lasky a isty rebricek hodnot, pod ktory by si nikdy neklesla. Je cas tu osobu najst, lebo ked ju najdes budes ty aj deti stastna.

  Drzim palce, mrzi ma v akej si situacii, ale nevzdavaj to!

+ -
Príspevkov: 12