Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodina

anonym, 15.01.2011 11:28

Predbežné opatrenie-úprava práv a povinností k diaťaťu

Dobrý deň,

prosím vás, potrebovala by som poradiť. Podala som návrh na stanovenie výživného a zverenie deti do mojej starostlivosti. V stredu mám prísť na pojednávanie. nemám s tým žiadnu skúsenosť. O čo tam vlastne pôjde? Zvládnem to aj bez advokáta? treba mať aj svedkov? Odsťahovala som sa od manžela pred tromi mesiacmi, lebo už dlhšiu dobu sme si nerozumenli. Nikde nerobil /iba občas brigády/, vždy sa s každým zamestnávateľom pohneval, čiže mi nedával žiadne peniaze, narobil dlhy, nestaral sa o zlepšenie nášho bývania /bývali sme v jednoizbovej plesnivej chalupe bez pitnej vody a žumpy/, ponižoval ma/že som neschopná, neskromná,.../,bol nervózny na mňa i na deti, náladový,pestoval si nenávisť voči svojim "neprieteľom", vyhrážal sa niektorým ľuďom, skoro vôbec mi nepomáhal. Stačí to ako dôvod na odchod od neho? Ja som bola z neho už úplne zdeptaná, stále som dúfala, že sa zmení, spamata. Ale keď nič, tak som odišla. Zobrala som si auto, neskôr nábytok a bývala som mesiac u mojich rodičov a potom sme si našli podnájom, kde sme doteraz. Chcela som sa s ním dohodnúť, aby mi prispieval na deti, lebo z jedného platu sa s dvomi deťmi žiť nedá. On však povedal, že mi nič prispievať nebude, a že som uniesla deti. Sám si ich takmer nikdy nevypýtal, to ja som zaviedla, že si ich bude brávať aspoň na nedeľu a aj som mu povedala, nech pripraví mladšiemu stravu na druhý deň do škôlky /má bezmliečnu dietu/. Občas si ich vezme aj cez týžden tak na 1-2 hod. To mi len tak zrazu zavolá, či ich môže vziať na lyže, sánky,.. Teraz si našiel prácu v Rakúsku, ale vraj nám nič nezaplatí. Na sms-ky mi neodpovedá, ani na otázky, či sa zmení, alebo či sa nejako dohodneme. To mi naposledy napísal, že sa niet o čom dohadovať, lebo som ho dala na súd. On nikdy nebude mať stabilný príjem, lebo on pracovať nechce, neuznáva ani vzdelanie /ja mám 2 VŠ/. Nám je s deťmi dobre, len tie peniaze nám chýbajú. Poraďte mi, či mám nádej. Prípadne nejaké dobré rady, ktoré by som mohla vzužiť. Dakujem. Jana  

 • anonym
  15.01.2011, 16:13

  Ahoj, no v prvom rade ste sa mali rozviest a tam by vsetko dali na poriadok. Musis si uvedomit ze zstale ste manzelia. Neviem ci deti zveria do tvojej starostlivosti ked ste manzelia!

  Na sude musis povedat preco nezijete spolu ako sa sprava k detom ake su stare, ci ho maju radi a kolko chces aby ti platil vyzivne!!
  Musis tam opisat vsetko!!!

  Neboj sa zvladnes to! Hlavne sa nenechaj nim v "cakarni" vyhecovat a znervoznit! Nerozpravaj sa tam snim, bude to este horsie! Pekne sa oblec a vystupuj ako zena co vie co chce. Kludne si doma napis vsetko co ta napadne co porobil/ neurobil. Aj na sud si mozes zobrat papier s perom a napisat si oporne body jeho vypovede! A ked budes mat moznost reagovat na ne vyjadri sa! Napis si aky rezim maju deti, pretoze podla neho manzelovi urcia stretavanie sa s detmi.

 • mishelin0601
  15.01.2011, 21:29

  Ahoj dá sa všetko zariadiť aj zverenie detí do tvojej opatery, aj to výživné ešte pred rozvodom... Bola som v podobnej situácii len u mňa bolo naviac aj domáce násilie a taktiež mi deti zverili do opatery ešte pred rozvodom a aj určili výživné... Len mi je divné že si predvolaná na súd, keďže všetky predbežné opatrenia rieši samosúd aby to bolo rýchlejšie. Ak by si chcela poradiť v tom ako postupovať kontaktuj ma mailom, rozviedla som sa len nedávno takže by som ti vedela poskytnúť aktuálne info... Nechcem to tu rozpisovať, lebo vždy sa nájdu nejaké premúdre anonymy, ktoré viac urážajú ako poradia.

+ -
Príspevkov: 2