Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Rodina

anonym, 02.07.2010 12:47

Ach ta rodina ...

Ahojte,

neviete mi niekto poradiť či je možné požiadať o zmenu krstného rodiča? Teda keď sa narodil môj syn, dali sme mu za krstného švagra, bol vtedy slobodný a nebol s tým problém. Zhruba rok na to si našiel priateľku, ktorej sa toto nepáči / ona má svoje krsňa/ a už aj švagor pár krát / dosť často/ mal pripomienky k tomu. Teda my od neho nič nevyžadujeme, ale strašne ma to hnevá a rozmýšľala som teraz čakám svoje druhé dieťa, tak či by sa to nedalo nejako vybaviť naraz, teda zmena krstných rodičou, vtedy to bola veľká chyba a keď majú s tým taký problém, tak by som ich chcela tohto záväzku zbaviť. :-(

 • anonym
  02.07.2010, 14:38

  Ahoj, no mozno by sa to dalo, treba sa opytat na fare, ved krstni rodicia maju byt ako druhi rodicia, a ak sa tak nespravaju... No ak by sa to nedalo, tak tomu druhemu drobcovi vyber niekoho ineho...

 • anonym
  02.07.2010, 14:48

  no tak toto je teda vážny problém
  ale ako písala predomnou, treba sa informovať na fare...uvidíš čo ti povedia....
  ale neviem neviem.
  ešte som niečo také nepočula

  v každom prípade druhému dieťaťu nájdi iných...
  a tiež je možnosť, že sa dohodnúť ústne s novými krstnými rodičmi že budú vystupovať ako krstní, a tým prvým povedať ako si to predstavuješ..že ked ich to teda obťažuje, že síce boli pri krste ale nech sa tvária že nič..
  neviem ako to mám napísať
  :green:

 • anonym
  02.07.2010, 16:01

  Nedá sa. Krstný rodič je ten, kto bol pri krste, zápis sa zmeniť nedá. Jediná šanca je dieťa pokrstiť ešte raz v inej viere 8) (vtipkujem, samozrejme) Švagor má smolu, byť krstným rodičom je doživotný záväzok, ktorého sa nedá zbaviť. Na druhej strane je to záväzok výhradne morálny, bez akýchkoľvek skutočných práv a povinností, tak nechápem, čo mu trhá žily.

 • anonym
  02.07.2010, 16:32

  Tak toto ma teda dostalo... :!: :?: :shock: bez komentara

 • anonym
  02.07.2010, 16:52

  Fakt neuveriteľné, počúvali ste na tom krste??? Samozrejme, že je to doživotné, to ako keby si chcela teraz zmeniť svojho pôrodníka, ktorý ti pomáhal pri pôrode:roll:

 • sandras
  02.07.2010, 17:58

  toto je pravda, ale len to sa týka svetského práva ... v cirkevnom slova zmysle ma vela povinností. Je to na cely život, podla mojich info (som sa pýtala katechetky) sa zmeniť nedá ani z vážnych dôvodov a ani na druhýkrát dieťa pokrstiť. Takže si to musíte vyriešiť len vy v rodine (alebo žeby len braško s frajerkou?).

 • anonym
  03.07.2010, 22:25

  Sandra, aj podľa cirkevného práva ide o záväzok čisto morrálny (v zmysle - za jeho nedodržanie neexistuje postih. Ani taký cirkevný, že by ťa vykričal farár z kancľa alebo nedovolil pristúpiť k prímaniu a pod.) Morálny záväzok bude posuchovaný až sudcom najvyšším.
  Druhý krst samozrejme možný nie je, iba snáď v prípade, že zmením "vieru" (alebo rodičia)

+ -
Príspevkov: 7