Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Partnerský vzťah

anonym, 17.09.2011 13:56

Da sa to, alebo nie?

Ahojte baby, potrebujem poradit,... S manzelom nam to uz vobec neklape, same hadky, urazky a najviac ma trapi, ze to pocuva aj moja polrocna dcerka. Sme spolu 6 rokov, ale ja uz vazne nevladzem. Vsetko co spravim je zle.... proste marna snaha a vsetko co poviem mam pocit, ze prekruca podla seba,.. No co uz, obaja mame na tom vinu,... Milujem ho, ale nechcem aby moja malinka vyrastala v prostredi, kde sa nadava a uraza,.. Dokonca mi vynadal, ze som j...ta pred mojim vlastny braskom a jeho 11 rocnym synovcom, som sa handbila strasne, ja som ani nekricala, lebo som sa chcela vyhnut hadke,... No k veci, dostala som byt od rodicov darovacou zmluvou a chcem sa len opytat ak ma u mna trvale bydlisko, mozem ho vyhodit? Ma narok na nieco z bytu? Ak byt bol darovany mne??? Uz ma pred malou aj v zaplave zlosti aj udrel a slubila som si, ze malinka nebude trpiet kvoli dvom ludom, co spolu nevedia vychadzat,...

 • anonym
  17.09.2011, 14:13

  Toto veľmi doverne poznám,tiež prežívam to isté.Bohužiaľ zatiaľ som nenašla silu manžela opustiť.Nemám kam ísť,nemám žiadne úspory,ani svoj vlastný byt.

 • anonym
  17.09.2011, 14:46

  Malo by to byť takto ... ak byt darovala mama len Tebe aj je napísaný len na Teba, pri rozvode ho nemusíš z neho vyplatiť ale z nadobudnutého majetku áno - čiže buď sa dohodnete, čo si vezme zo zariadenia bytu, alebo mu dáš nejakú hotovosť namiesto zariadenia .... ale keby som ja mala takého manžela, radšej by som mu dala všetko a mala by som radšej prázdny byt ako takéhoto muža.
  A ak je byt teda napísaný len na Teba, môžeš mu kedykoľvek zrušiť trvalý pobyt na obecnom, či meskom úrade - kedysi sa to nedalo bez jeho súhlasu, dnes už áno.
  Niečo podobné som aj ja riešila - tiež som mala darovaný dom - bola som sa vtedy poradiť u právnika a takto mi to povedal. U mňa sa to potom vyriešilo samo ;-)
  Ale keďže sa každú chvíľu menia tieto úradne somariny, tak si to radšej over. Držím palce.
  Len to rieš čo najskôr, pokiaľ nie je neskoro - nevieš, čo môžeš od neho čakať najbližšie.

 • anonym
  17.09.2011, 14:46

  Ahojte, veľmi zle sa to číta, ale ešte horšie sa to musí prežívať.....:therethere: . Je mi ľúto, že takto prežívate najkrajšie obdobie svojho života a vaše deti svoje detstvo. Nazbierajte silu, ktorú v sebe máte (nebojte, je jej viac ako myslíte) a odíďte z nefunkčných vzťahov kým je ešte čas.

  K otázke bytu - majetok nadobudnutý darovaním alebo dedením spadá do výlučného vlastníctva toho manžela, ktorý je napísaný v darovacej zmluve, resp. v listinách z dedičského konania. V týchto prípadoch nie je dôležité, či bol nadobudnutý pred alebo až po uzavretí manželstva. Ostatné veci sa delia pol na pol. Ak ste tvoj (darovaný) byt spoločne zveľadili tak má manžel právo na polovicu investície, ktorú ste doň dali - ale musia byť o tom dôkazy (účtenky, faktúry,...), pričom jeho manuálna práca sa  do toho nezapočítava. Ide len o materiál a vybavenie. Ak však nemá žiadne doklady, tak na súde neuspeje, ak ich má, tak aj tak máš právo na splátkový kalendár. No a trvalý  pobyt ako majiteľka bytu (veď aj na LV musíš byť zapísaná iba ty) mu máš právo zrušiť kedykoľvek . Urob si kópiu LV aj darovacej zmluvy + tlačivo o zrušení trvalého pobytu z mestského úradu (evidencia obyvateľov), originály dobre uschovaj, aby k nim nemal prístup. Vyhodiť ho môžeš kedykoľvek, ak nepôjde dobrovoľne využi asistenciu polície (tam treba tie papiere) + požiadaj o dočasnú pomoc a ochranu svojich príbuzných (najmä chlapov) - predsa len istota je istota.

  Držím palce a verím, že to dokážeš.

 • anonym
  21.09.2011, 20:27

  Problémy treba prekonávať spolu, nie pred nimi utekať. Treba skúsiť hľadať príčinu kedy sa to zmenilo a veľa sa rozprávať. Rozchod je posledná možnosť. My sme mali krízu 4 roky. Chcelo to veľa sily, trpezlivosti a lásky. Ja som ti dala svoj život a ty si dal ten svoj zasa mne tak sa musíme zosúladiť!!! :heart: :heart: Hlavne pre naše dieťa, ktoré má právo vyrastať v úplnej rodine.

 • anonym
  21.09.2011, 20:34

  V dnešnej dobe je veľa rozvodov. Ale nevzdávajme sa. Bojujme za svoje rodiny. Muži občas zabúdajú bojovať, preto je to na nás ženách.

 • anonym
  21.09.2011, 21:35

  dovolim si oponovat - u vas kriza trvala 4 roky, u mojich rodicov takmer 18... kym sa konecne rozviedli, lebo "dieta ma vyrastat v uplnej rodine" ... keby sa rozviedli skor, mala by som stastnejsie detstvo a urcite by som bola usetrena mnohych nedostojnych vystupov... to vsetko si dnes nesiem so sebou... spolu s predsavzatim, ze moje deti nebudu vyrastat v rodine, kde si rodicia nevedia prist na meno, vzajomne sa ponizuju... niekedy su uz problemy neprekonatelne a "utek" je najrozumnejsim cinom, ako si zachranit nielen zdravy rozum, ale aj hrdost a uctu voci vlastnej osobe...

 • monči
  22.09.2011, 13:59  myslím,že je rozdiel,ak majú partneri krízu niekoľko mesiacov,či rokov,snažia sa to riešiť a potom si nájdu opäť cestu k sebe(to len dieťaťu ukáže,že prekážky sa dajú prekonať,len to chce občas veľa času a vždy veľa trpezlivosti),alebo majú krízu a nechcú ju riešiť a zostávajú spolu len kvôli deťom (tu dieťa väčšinou trpí,to je viac,ako isté).ja som tiež za to,aby sa hned neutekalo z "boja" a hľadalo riešenie,hoci je to tá ťažšia cesta.ale niekedy sa to nedá.a hlavne,na riešenie treba záujem oboch strán,nie iba jednej

  na autorkine konkrétne otázky už bolo odpovedané dosť kvalitne si myslím,tak je zbytočné dávať rovnaké rady.držím palce

 • anonym
  22.09.2011, 21:07

  Poznám to, môžete mi veriť. Tiež ma prenasledujú bolestné spomienky. Viac o tom nechcem písať. Preto sa snažím, aby to bolo iné ako u nás doma, keď som bola malá. Jasné, že pri problémoch ako je alkohol a ponižovanie, týranie a rôzne vážne veci...je to ťažké. Na to aby sa situácia zlepšila sú potrební dvaja. To sa dá pri menej závažných problémoch.

+ -
Príspevkov: 8