Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Partnerský vzťah

anonym, 18.08.2011 08:22

Poradíte ako na nešetrného manžela?

Dlho som váhala či to tu mám napísať,dúfam že ma nevysmejete,viem že sú aj horšie problémy.Len ja si už neviem rady,moj manžel všetko čo zarobí minie,presnejšie preje a prepije.Je doslova závislý od sladkostí,tie musí mať denne 2-3 kusky(čokoládky,sušienky a pod.) k tomu denne 2-4 pivá(on tvrdí že je unavený po robote a pivo potrebuje) potom denne 20 cigariet+-.

Maso musím variť takmer denne lebo on sa ináč nenaje,u nás musí byť plná chladnička,všetkého od výmyslu sveta.Po práci večer sa dobre naje vareného,potom si dá zopár piviek a neskor také 3 jogurty+nejakú sladkosť a ďalšie sladkostí si berie do roboty.Keď mu poviem aby sme sa trošku uskromnili tak mi povie že on nerobí preto aby si nemohol dopriať.No dobre ale potom nikdy nič nebudeme mať,ani na dovolenke sme ešte neboli,deti zatiaľ nemáme,ja by som už aj chcela ale moj muž má na všetko čas.Ja si tajne odkladám s mojho platu peniaze na budúcnosť,začala som to robiť asi tak po 2 rokoch kedy som sa už vzdala nádeje že sa zmení.Možno budete námietať že v manželstve by sa toto nemalo robiť,lenže ja nemožem žiť bez finančnéj rezervy čo keby sa niečo nedajbože stalo s čoho by sme žili? Po svadbe sme úspory minuli každý dal svoje do zariadenia bytu,vzali sme si hypotéku na byt ktorú splácame.Moj muž je flegmatik,nič ho netrápi,hovorieva veď nejako bolo,nejako bude.Dá sa s tým niečo robiť? Dohováranie nepomáha.

 • anonym
  18.08.2011, 09:03

  A pred svadbou taký nebol? Ak si čakala,že po svadbe sa zmení,tak je to najväčší omyl čo si ženy myslia,že ved ja ho zmením.

 • anonym
  18.08.2011, 12:20

  A pokiaľ si to tvoj muž sám neuvedomí tak s tým nič nezmeníš.Jemu nevadí že si nič nesporí? Mám kamarátku na materskéj ktoréj manžel mal ťažký úraz,lieči sa už pár mesiacov a nakoľko im to všetko finančne nevychádza musia si vyberať s úspor.Preto ti radím len si šetri a mužovi o tom nevrav.A v poslednom rade tvoj muž sa časom dopracuje k veľkéj obezite keď sa večer naje vareného jedla,potom si dá ako vravíš pár pív,potom pár jogurtov a sladkostí........a možno už aj obezný je.

 • anonym
  18.08.2011, 12:52
  A ešte doplním- len si šetri ale ja  by som si šetrila na to aby som ho časom mohla poslat kade lahšie. Nieže on si teraz žije na vysokej nohe, na zadné dvierka nemyslí a ty sa obtahuješ a keby prišlo na lámanie chleba,tak by si ho zo svojich úspor živila a možno by ti ešte aj vynadal,že si ho ,,okrádala,,.Jasné,že sme prisahali,že v dobrom aj v zlom .... ale trpiet nás nikto nenútil slubovat.A kedže ešte nemáte deti,tak ja by som ho kade-tade pustila čo najskor, lebo ak budú deti,tak myslíš,že na ne bude mysliet?- prd, zase iba sám na seba,lebo už aj teraz by na ne myslel, že raz prídu,tak šetrím teraz, kým ich ešte niet,lebo potom bude tažšie ušetrit nejaké to euríča. Sorry za úprimnost a manželstvo je inštitucia, kde sme obaja rovnocenní partneri, nie že žena je podriadená názorom a sposobu života manžela

 • monči
  18.08.2011, 13:26

  v jednom tu odznela pravda,ty si teraz odkladáš,tvoj muž si užíva a ked bude zle,využije tvoje šetrenie a všetko preje.viem o prípade,kde takéto "labužníctvo" dospelo k rozvodu,pretože chlap začal byť fakt hrozný,zjedol všetko,nakoniec aj surové mäso.tu niet rady,aspoň mňa nijaká nenapadá,možno niekto radu bude mať,len ti chcem povedať,že pozor na takýto vzťah.pouvažuj nad odchodom,kam speje vzťah,kde je muž flegmatik,neuvažuje nad deťmi (je ale otázne,koľko máte rokov) a už vôbec nie nad budúcnosťou.pretože čo ak sa niečo stane,prídete o prácu,z čoho budete žiť?reči typu,nejako bolo,nejako bude sú dosť "hlúpe",pretože nikam nevedú.ak si skúšala rozhovor,skús ešte rozhovor s jeho rodičmi,teda ak si s nimi rozumiete,možno mu dohovoria.

 • anonym
  18.08.2011, 19:52

  môj otec je tiež strašný labužník ... on ako povojnové dieťa v detstve trpel hladom, zimou a dnes akoby si to vynahrádzal. Lenže on si na to vie aj zarobiť, nikdy sme nemali existenčné problemy, postavil dom, vybudoval firmu, živil dalších 20 ludí, nikdy im nemeškal s výplatami. Len v chladničke to stale u nich vyzerá hrozne, jedno cez druhé, nakupuje hlavne mäso a mäsové vyrobky a niekedy to ani nestíhaju zjesť. Ale zasa nefajčí a nepije ani pivo, len príležitostne pohárik vína.  Takže mu to vlastne ani nemožeme zazlievať.

  takže vidím istý rozdiel voči tvojmu manželovi ... tvoj manžel je nielen nešetrný, ale hlavne nezodpovedný. Asi sa ešte nemal viazať...

 • anonym
  18.08.2011, 21:59

  kazdopadne alkohol (hoci aj piva) a cigarety su najvacsimi zracmi penazi z rodinneho rozpoctu. a pritom to nie su nevyhnutne vydavky, peniaze idu na manzelove zlozvyky, ci az zavislosti. Tu podla mna uz nepomoze dohovaranie,pretoze popijanie pivka a pojedanie sladkosti sa prehuplo do stadia choroby ci zavislosti (podobne ako na droge).
  Z ineho uhla pohladu -pivo,takisto ako aj sladkosti obsahuje velke mnozstvo kalorii, ktore sa "lepia" na telo hlavne vecer a v noci. v tejto suvislosti by mohli vzniknut ( ak uz nie su) vazne zdravotne problemy - napr. cukrovka. ja by som sledovala problem aj z tohoto aspektu. Mozno by tvojho manzela presvedcili obavy o vlastne zdravie.

 • anonym
  19.08.2011, 09:39

  Včera som sa tiež s manželom o všetkom rozprávala,bohužiaľ nedá si dohovoriť,povedal mi že to zbytočne nafukujem.Ale ja si to nemyslím,od začiatku septembra začnem odkladať bločky+všetky výdavky budem zapisovať.Vačšie nákupy robíme spoločne cez víkend a keby ste videli nákup potravín v košíku tak si poviete že určite máme aspon 3 deti(tých jogurtov,sladkostí,masa,syrov a pod.) .Nie som taká že by som mu nedopriala,ani si nemyslím žeby som bola prehnane šetrná,ale zas všetko človek nemusí mať.Najhoršie je to že moj manžel je štíhly( u nich je to geneticky dané) + v robote sa dosť narobí.Ale je pravda že časom može mať cukrovku,u nich v rodine ju ma jeho mamina.Keby ste videli koľko denne zje sladkostí,on si kupuje všeličo,čokolády,nutely,sušienky,zmrzliny,cukríky,aj tie penové také cukríky neviem ako sa to volá.A keď ide okolo cukrárne veľakrát nakúpi krabicu plnkových zákuskov.Aj mne dobre padne občas sladkosť asi ako každému ale toto? To už mi príde ako závislosť,k tomu tie pivá,cigarety.A to ešte nie je všetko,kupuje si len značkové veci,každý deň sa vozí na aute to tiež ide do rozpočtu.nehovoriac o tom že každý víkend niekam ideme napr.do kina,na pizzu,posedenie s priateľmi a pod.Jeho netrápi že sa všetko minie.Včera som sa ho opýtala či začneme šetriť aspon na kočík a výbavičku pre dieťa,začal sa smiať že čo ma to pochytilo,že sme ešte mladý že on sa to ešte necíti( máme 27,5 a 29 rokov). Ja pracujem na 2 smeny,naša firma pravdepodobne skrachuje,ak sa to stane dúfam že si rýchlo nájdem novú prácu lebo neviem ako vyžijeme,ešte zatiaľ sme neboli vo finančnéj tiesni.

 • sandras
  19.08.2011, 16:48

  možno je tým, že ste ešte nikdy neboli v tiesni

  a myslím si, že vôbec nie ste mladí na dieťa, ja som rada, že som stihla odrodiť dve deti do tridsiatky, lebo po tridsiatke sa nam obom zrazu začali zbierať choroby a pravdepodobne by sme už deti nemali:-(

   

 • anonym
  22.08.2011, 12:36

  mať jeden zlozvyk, tak to by sa možno ešte dalo prižmúriť jedno oko, možno aj dve.

  ale hneď toľko naraz - aj cigarety, aj pivo, aj sladkosti, aj jedlo????? tak to je už priveľa. nech sa chlapec spamätá, veď nejde len o rodinný rozpočet (aj keď je to samozrejme nezanedbateľné, že takto vyhadzujete toľké množstvo peňazí), ale aj o jeho zdravie.

  keby tie peniaze vyhadzoval na nejaký koníček, dajme tomu športového charakteru, tak ok, nepoviem pol slovaale toto mi príde choré.

 • anonym
  07.11.2011, 12:28

  Mne to pripada ako 15. ročný chlapec v puberte zo žravicou. Môj brat v puberte pojedol čokoľvek, ale to rastol a on rastie? Ma dosť rokov  na to aby sa začal spravať zodpovedne. Žije pre seba to nie je dobre. Môj manžel ma 29. rokov a ma stavebko, urazovu a životnu poistku a spori aj našim dvom deťom. Je pravdou, že da si pivko občas a fajči, ale aj sa stara. Som rada podľa toho čo čitam, že je tak uvedomelý. A porozmyšľaj či chceš s nim deti on fakt sa nezmeni. Už tušim to tu aj odznelo. Rozhodni sa správne. Podĺa toho čo som čitala si rozumna tak to využi a rozhodni sa spravne. Všetko dobre.

+ -
Príspevkov: 10