Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Partnerský vzťah

anonym, 16.08.2011 14:32

Tak toto už je vrchol

Neustále musím svojho muža prosiť aby mi pomáhal s domácnosťou.Nič doma neurobí,o všetko aby sa mu človek prosil,aj to ešte urobí grimasu.Včera ma tak nahneval.Viete čo mi povedal? Že veď som doma na materskéj,celý deň doma a neviem si rady! Som už 7 rokov na materskéj s 3 deťmi,včera som mu povedala OK ostaň doma ja pojdem rada do práce( pracovala som na dosť vysokéj pozícii a zárobok som mala slušný). Muž sa hneď začal vykrúcať! Bože ako by som ho rada nechala aspon 1 deň samého s deťmi nech si to vyskúša čo to je.Napr.cez víkend,prídeme večer domov,ja hneď kmitám,deťom treba dať jesť,okúpať ich,umyť zuby? A moj muž čo myslíte že robí? POZERÁ TELEVÍZOR! Ani sa neunúva sa ma opýtať treba ti pomocť,a keď ho poprosím tak je zle.O 14 mesiacov mi končí materská a pojdem do práce,som zvedavá ako to potom bude.

 • anonym
  16.08.2011, 15:07

  "milujem" takýchto mužov ... ja byť tebou v sobotu by som vstala veľmi zavčasu, kým by rodinka ešte spala a odišla by som z domu aspoň do neskorej noci, keď budú detičky už spať - aby bol donútený okrem iného ich aj okúpať a uspať, no ešte lepšie by bolo, keby si mohla vypadnúť z toho stereotypu na celý víkend - určite máš kde ísť ;-)
  Na stole by som mu nechala zoznam, čo všetko treba urobiť - nech sa stará, keď si myslí, že to nič nie je.

  Ale, ak máš v blízkosti rodičov, či dokonca jeho mamu je viac ako isté, že všetky povinnosti hodí zase na ich plecia :-o

  Treba skúsiť.

 • anonym
  16.08.2011, 15:08

   takychto nas je asi viac a dettto podajme si ruky len mne konci materska o 11mesiacov a co bude potom podla mna pruser lebo taky chlap nebude pomahat ani potom

 • anonym
  16.08.2011, 15:36
  presne tak!!!!!!
  ja mám tiež 3 deti... pokiaľ sme mali len 1, vyzeralo to podobne, pri 2 sa to trocha zlepšilo a pravidelne pomáha muž so všetkým, odkedy som bola s najmenšou v nem. (ešte pred pôrdom v 7. mes. na týždeň musel zostať s nimi sám) a vtedy pochopil, čo mám na pleciach. Okrem detí domácnosť, mužovu firmu (papiere, telefonáty, objednávky, faktúry.....) a organizáciu nákupov a všetkého, čo treba, veď to všetky poznáme....

  odvtedy je z neho starostlivý ocino, hoci tiež občas nechá po sebe neporiadok... ale to sú chlapi.... treba si ich vychovávať....

  pevné nervy :flowers:

 • sandras
  16.08.2011, 15:48

  tak prečo to neurobíš??? Vezmi sa na vylet na celu sobotu a nech sa stará + samozrejme nech uprace a navarí.

 • anonym
  16.08.2011, 16:03

  Pan manzel sa takym pohodlnym iste nestal zo dna na den.... Prosim nemaj mi to za zle, ale ako si si ho vychovala, takeho ho mas. Ak si od zaciatku zvykol na to, ze nemusi nic robit, tak ho k tomu teraz tazko "donutis" len preto, ze mate tri deti. Tebe na zaciatku vztahu iste robilo dobre, ked Ta pochvalil (ak Ta teda pochvalil) za to, ako je stale dobre navarene, upratane, aka si sikovna.... Pekne si Ta "uvaril" a teraz sa dobre v duchu chichuna nad Tvojou hlupostou, ked po nom cosi chces. Preco by nieco robil? Ved Ty ho iste nenechas mesiac hladneho, bez vypratych a ozehlenych veci, atd.... Alebo? Mas na to guraz? Dokazes mu, ze aj Ty si clovek a vies si dupnut? A zatat sa rovnako ako on a nerobit nic, ak sa Ti nechce? Alebo si poslusna, mierne obezna zienka domaca, ktora tancuje, ako kto piska? Ktora pribehne na zavolanie, prinesie nove pivo a uprace bordel okolo? Ktora perie, zehli, sije, upratuje a sluzi ako nafukovacia Anca, aj ked sa jej prave vobec nechce? Kto si? Si osobnost alebo sluzka?

 • anonym
  16.08.2011, 16:23  Síce napísané dosť tvrdo, ale v podstate pravdivo. Autorke: určite sa v riadkoch nájdeš (aj keď možno v miernejšom vydaní).

 • Damini
  16.08.2011, 16:39

  Tvrdé a veľmi pravdivé. Absolútne súhlasím. Kto čo chce, to má. Nie sme predsa figuríny bez vôle a rozumu.
  Zmena nie je možná okamžite, ak vôbec možná je. Začala by som vážnym a otvoreným rozhovorom a jednoznačným zadelením povinností a pokračovala by som napríklad aj víkendovkou v horách / kúpeloch /na chate/... bez detí a bez manžela. A nech sa stará a nech zistí. :s

 • anonym
  16.08.2011, 17:16

  Viem pochopiť autorku,aj u nás je to tak a priznávam že sama si za to možem.Keď sme sa zobrali,manžel mal ťažku fyzickú prácu,ja som robila v textile predavačku.Nebola to až taká náročná práca,moc som sa nenarobila to priznávam,zákazníkov sme mali málo a obchod časom skrachoval.Ja som doma vzorne všetko upratovala,varila,nakupovala proste všetko.Prišli deti,bola som na materskéj a v podstate som všetko stíhala,manžel nič nerobil,maximálne sa pohral s deťmi,občas prebalil.A teraz? Po práci ( končímm o 17:00 hod.) sa ponáhľam domov doslova s vyplazeným jazykom,treba nakúpiť,upratať,poučiť sa s deťmi.Od včera mám práve dovolenku a dúfam že si aspon ako tak oddýchnem.A manžel? Už to neriešim,nebudem sa predsa celý život hádať,už to nezmením.Ale doporučujem všetkým zapojiť manžela do chodu domácností hneď na začiatku.

 • anonym
  16.08.2011, 18:19

  chvalabohu ja toto doma nemám.mužovi som hned ako som zostala tehu na rovinu povedala,že sa o malú bude starať.bude ju prebaľovať,kúpať, strihať nechty,že ja to sama robiť nebudem.začal pekne so mnou sa starať o malú.od začiatku ju najradšej kúpaval on sám,nakrémoval,prebalil,obliekol.doteraz zoberie malú von(ale aj to som si musela povedať,že nemusím chodiť zakaždým s nimi),hrá sa s nou a ja vegetím.teraz som tehu a ak má poobednú on je ráno s malou a mňa nechajú spať.cez týždeň upratujem ja,on umýva riad,cez víkend upratujeme spolu.on umyje záchod,kúpelku,podlahu,ja si spravím kuchyňu a pozametám.a s varením?sám mi teraz navrhol,že sa naučí variť aby ked budem v pôrodnice mali navarené a to mám termín až v januári.kdo si ako muža vychová takého ho má a potom nemôže vyplakávať. :whistle:

 • monči
  16.08.2011, 19:28

  ak nemáš na blízku nikoho,kto by ťa zastúpil,tak sa pekne krásne vychystaj,v sobotu ráno mužíčkovi oznám,že ideš do mesta a vrátiš sa večer.nech sa o deti postará,nech navarí a uprace a mohol by aj oprať,predpokladám,že pri troch deťoch neperieš raz za týždeň.večer nech sú deti okúpané a krásne v postielkach.

  ak je v okolí dobrá duša,ktorá sa by sa mu chystala pomôcť,dopredu ich oboznám s tvojim plánom,potrebuješ v tomto pomoc,aby to robil sám a možno si potom začne vážiť tvoju prácu.a ak nezačne,tak mu prestaň variť,prať a pod.staraj sa len o deti,pretože si na materskej dovolenke,to znamená,staráš sa o deti,ale nie o domácnosť a hlavne,nie o manžela,ktorý je dospelý a svojprávny.

 • anonym
  17.08.2011, 06:15

  No čítala som to 3x, ja chvalabohu to takto doma nemám ale ako píše jedna ženuška, tak určite sa to dalo od začiatku podchytit. Po 7rokoch už neviem,neviem či sa s takým manželom dá pohnut. Ja som so svojím 14 rokov , máme dve deti 12r. a 1 rok a od začiatku musel a hlavne chcel pomáhat. On si doslova rolu otca vychutnáva a zastane aj funkciu žienky domácej. Keby vedel dojčit- mohol- tak aj to by robil. ALE- hlavne pomáhat ti by musel CHCIET!!! Jednoducho mu povedz- miláčik, ja potrebujem si ist aspon na hodinu vyvetrat hlavu. Tu sú naše detičky, najedené, prebalené a oriadene a ja teraz odchádzam. Pohraj sa s nimi a ja sa do hodinky vrátim. Toto urob jeden den, o týžden mu ich nechaj na dve hodiny- najedené, prebalené... a o mesiac mu povedz- idem do mesta, tu máš deti a vrát sa o 4 hodinky. Usmev na tvári, nový účes na hlave, opýtaj sa ako sa mali,- počúvali ste tatka?....ale pred odchodom ich nechaj trebars aj hladné a aj s naloženou plienkou! Chlap pomáhanie síce musí mat aj v sebe ale verím,že ,,správnym,, prístupom sa ho tomu aspon trošku dá priučit.U nás to zo začiatku po mojom návrate vyzeralo ako na bojisku, v kuchyni bordel, po byte hračky ale časom začal stíhat všetko a dokonca varí, pečie,  stíha sa s malým pohrat. Pri dcére som od 6 mesiacov nastúpila aj na nočné a nemal problém v noci vstat, urobit mlieko a ráno ma čakal s vonavou kávičkou na stole. Pri terajšom drobcovi som ho už  o nič nemusela prosit- týžden po porode som povedala,že idem na hodku sa prevetrat a tak to je u nás pravidelne a proste si odskočím aj na kávičku s kámoškami aj na nákup a sme obaja spokojní. Zajtra odchádzame na dovču a už sa teším ako si povegetím,kedže tatko sa chystá venovat detom a maminka má ležat na pláži, slnit sa a člupkat v mori! Prajem ti,nech sa ti ho aspon rošku podarí zmenit a hlavne priviest k zodpovednosti a vedomiu,že deti a domácnost nie sú len tvoje ale spoločné!!!

 • anonym
  17.08.2011, 06:35

  Uf, súhlasím - treba dať manželovi lekciu, aby sa konečne prebral z tej letargie a naivnej predstavy, že doma sa všetko robí akosi "samo".
  Len ma trápi jedna vec - viete si predstaviť, ako sa asi budú cítiť deti, keď zrazu zostanú samé s otcom, ktorí sa o nich nikdy riadne nepostaral ? Alebo si nebodaj myslíte, že to prebehne ako vo filme s happy endom ? Podľa mňa, minimálne nebudú chápať prečo tam zrazu mama nie je (oni predsa nevedia, že rodičia si prostredníctvom nich riešia svoje manželské problémy), o tom, že tatkovi pravdepodobne rupnú nervy ani nehovorím. Áno - bude to pre neho výborná lekcia, ale žiaľ aj pre deti. Viem, čo ste chceli naznačiť autorka, ale ja by som to neriešila na úkor detí, aj keď sú spoločné - deti si podľa mňa nezaslúžia ani jeden takýto stresový deň.
  .

 • anonym
  18.08.2011, 21:50

  ahojte, tak mi napadlo , poob, ako zobudit lenivych manzelov je prihlasit ih do televiznej show typu vymena manzeliek. urcite by ich to prebralo. ;-) takze, ak sa nieco taketo objavi, nevahajte. :idance:

 • anonym
  22.08.2011, 12:41  vieš, niekedy treba dať manželovi takúto "lekciu" aj na úkor detičiek. lebo pokiaľ si on neuvedomí, čo všetko starostlivosť o deti/domácnosť obnáša, a pokiaľ si to nezažije na vlastnej koži, tak jej nikdy neuzná, koľko sa ona narobí/natrápi, to musí každý len prežiť. Ja som sa tiež už na manžela nahnevala, a nechala som mu na starosti malého (nie keď už bol úplne maličký, ale taký väčší - a poriadny loptoš, ktorý stále behal, vyžadoval pozornosť, človek pri ňom ledva niečo urobil), a prišla som domov naschvál neskôr, až si užije aj večerné uspávanie,  a manžel bol K.O. nemal čas zapnúť si televízor ako manžel autorky témy, prehodnotil význam slov "materská dovolenka".  a malý síce trošku poplakal, hlavne večer sa mu za mnou cnelo, mne išlo srdce roztrhnúť, keď som ho videla, ako na mňa čaká nalepený v okne, ale zasa si cez deň "užil" s tatinom divokejšiu zábavu, lebo ja som skôr tá opatrná, ktorá mu veľa vecí zakazuje, lebo sa bojím, že si ublíži.

 • Nina
  16.06.2012, 03:29

  V dnesnej dobe, je velmi prijemne mat 3 a viac detí.. life uz je uplne iny, ako pred sto rokmi.. ale to je pre slovensku " zazobanu " spolocnost nic, aj piate nech uz je cim skor na ceste, hlavne, ze sa budu moct zas cim chvalit a predvadzat. Keby boli peniaze, tak ten zoznam nechate sluzke a neotravujete chlapa. Chlap sluzka NIKDY nebude, jedine mozno tych 5 percent zmanipulovanych. Takze! Chlap je za 5 deti plus dalsich 5 deti..na jednu zenu, jednu psychiku, jedno zdravie az az.. no.. prijemnu zabavu.

+ -
Príspevkov: 15