Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Partnerský vzťah

anonym, 01.06.2011 12:58

Manžel nechce aby som sa po skončení materskéj zamestnala

Už sme sa kvoli tomu viackrat pohádali,ja sa chcem už konečne zamestnať,skoro 3 roky som doma a stačilo mi.Užila som si synčeka ale už od septembra pojde do školky a myslím že mu tam bude dobre.Len moj muž má divné nazory,mám ostať doma,starať sa o syna a domácnosť.Tvrdí že nás uživí,ale neberie do uvahy to že ja chcem isť do práce.Ja si skor myslím že spohodlnel a nechce sa podieľať na vychove syna a pomoci v domácnosti.Už pár rokov podniká a veľmi sa zmenil,práca je u neho na prvom mieste,my ho takmer nevidíme.Spomínam na časy keď sme žili skromnejšie ale lepšie.

 • anonym
  01.06.2011, 16:25

  nezávidím ti. Ja som doma už vyše roka a pol a tiež mi to už leze na mozog. Ono je dosť náročné byť viac-menej odrezaná od ľudí a izolovaná. Človek potrebuje niečo robiť aby si nepripadal zbytočný. Skús mu navrhnúť aby si on skúsil aspoň mesiac nechodiť do práce a starať sa len o domácnosť a dieťa. Mojmu manželovi to preliezlo cez hlavu po týždni celozávodnej dovolenky a vtedy pochopil, že to nie je len tak. materská resp. rodičovská dovolenka nie je dovolenka. je to psychycky a často krát aj fyzicky náročné obdobie, ale mnoho mužov a aj žien ktoré to nezažili si to nedokážu uvedomiť. Tak držím palce a snáď pochopí...

 • sandras
  01.06.2011, 17:04

  a čo tak kompromis ... ak manžel skutočne dobre zarába a uživí vás (alke tak, že žijete, nie prežívate), tak by som mu navrhla, že sa zamestnám na 4 hodiny a uvidíte ako to pojde. ja pracujem na plny uväzok, ale niekedy by som brala všetkými desiatimi, keby manžel zarobil viac a ja som sa nemusela takto naháňať. Našla by som si prácu, kde by som sa mohla realizovať, niečo čo by ma bavilo bez ohladu na výšku zárobku, pričom by som v pohode stíhala deti aj domácnosť ...  Uplne doma by som však tiež zostať nechcela, už len preto, že som ešte mladá a čo ak sa manželovi neskor prestane dariť,m prípadne sa niečo medzi nami stane, a ja zostanem bez penazí a praxe. Tiež manželovi vysvetli, že nejde len o teraz, ale aj o budúcnosť, o tvoju prax, nakoniec aj o dochodok...

  A že spohodlnel, no za to žial asi možeš sama, že to takto je. mala si ho od narodenia dieťaťa zapájať,a by na pohodlnosť nemal čas.

 • anonym
  02.06.2011, 13:10

  vidis a ja by som to celkom rada prijala, byt doma a zivil by nas manzel, ale musim si hladat pracu, kvoli hypoteke... mozno ma teraz odsudite, ze som leniva, ale mam VS, par rokov odrobenych a teraz som na RD a mam pocit, ze takto mi to vyhovuje...

 • anonym
  09.06.2011, 15:00  :tup: :tup: :tup: :tup:

 • anonym
  30.08.2011, 18:52

  Čím sa blíže september tak som čoraz nervoznejšia.Moj manžel stále nechce aby som sa zamestnala,mám sa poriadne starať o malého a bodka.Len čo začnem na túto tému je u nás hotová pohroma.Je to vobec možné že mám takého staromodneho manžela? Syna prijali do školky,od septembra by mal nastupiť,manžel mi tiež vykrikuje že syn si tam nezvykne lebo on tam nechce ísť a keď mu vravím že pojde do školky,že je tam veľa detičiek,hračiek,že mu tam bude dobre tak sa rozplače a kruti hlavou.Mám len 27 rokov a nechcem zostať doma,túžim pracovať,svoju prácu mám rada.Problém je aj vo mne som malo priebojná a sebavedomá a muž sa nadomňa vyvyšuje,všetko musí byť ako on chce.

 • anonym
  01.09.2011, 23:04

  Aj moj maly nechce ísť do školky, tiež ho na to pripravujem, prvy deň bude určite plačlivý, ale prežijeme to. Synček je dosť ukecaný, tak dúfam a verim, že si rýchlo zvykne. Teraz sme dostali angínu, tak si ten prvý deň o týždeň posunieme :excited: , na veľkú radosť mojho synčeka :clap: .
  Ja pracujem od 15mes. mojho malého, s priateľpm sme sa pri ňom striedali, pracujeme obidvaja na smeny. Jasné, že som šla do práce, kvoli hypotéke. Ja sa teším, že maly pojde do školky, aspoň si trošku od neho "oddýchnem" a stihnem porobiť, čo som nestihla a po nočnej si budem mocť pospať a nie sa mu z posledných sil venovať. Ale na druhu stranu, keď si porobím, tak napr. pred nočnou sa už budem nudiť bez neho a to si neviem predstaviť byť celé dni doma a "nič nerobiť". Človek musí byť medzi ľuďmi, nadvazovať kontakty. Skús svojho manžela postaviť pred hotovu vec, že si si našla pracu a ulohy v domacnosti si budete musieť podeliť. Daj vedieť ako si dopadla, držim palečky :therethere:

 • sandras
  02.09.2011, 07:06

  pokial maš možnosť, nechala by som si taký polrok s prácou ešte prestávku, kym si maly v školke zvykne a prípadne otestuješ, nakolko tam bude chorý. Ale do školky by som ho URČITE DALA!

  Manželovi sa nemusíš chváliť, že tam rano vrieskal, alebo tam nechcel ísť. Bude to mať potom ako eso v rukáve. Ale u detí to je uplne prirodzené, musia si zvyknúť. A može sa stať, že si školku rýchlo oblúbi a plakať ani nebude.

  A zatial si pomaličky, potichúčky vybav prácu s vhodným pracovným časom, aby si stíhala vyberať syna zo školky. A manželovi o tom nerozprávaj, proste ho postav pred hotovú vec (ako písala aj pani predo mnou).

   

 • anonym
  02.09.2011, 07:59

  Ja neviem,celé mi to príde divné,a čo si tvoj manžel myslí že ostaneš doma so synčekom pokiaľ nepojde až do školy? Ja si myslím že spohodlnel a nechce prebrať časť povinností,doma ti asi manžel nepomáha že? Chlapi si stále myslia že všetko je naša povinnosť aj keď sa zamestnáme po materskéj boli by najradšej keby ste stíhali deti a domacnosť bez ich pomoci.Záleží len od teba či ho do tých povinností zapojíš alebo budeš všetko robiť sama.Veď to dieťa je jeho a vobec by ma nezaujímalo že on zarobí veľa,alebo oveľa viac než ty vo svojom zamestnaní.A tiež si mladá,ako si písala máš len 27 rokov,chápem že chceš byť medzi ľudmi a určite máš rada svoju prácu.Ja som po 4 rokoch na materskéj dychtivo čakala kedy už budem mocť ísť do práce,ubíjal ma ten sterotyp a rozhovory s ostatnými mamičkami bol stále o tom istom.Jasne že som sa tešila s detí ale potrebovala som k životu aj svoju prácu.Teraz som opať na materskéj a po dvoch rokoch nastupim opať do práce.Len sa nedaj,manžel si časom zvykne,neboj.

 • anonym
  02.09.2011, 09:29

  ahoj,
  ono je to tak trocha vzdy boj,ako si podelit ulohy v domacnosti a starostlivosti o deti. Kazdopadne zena by sa nemala stavat do ulohy domacej zienky, ktora ticho a odovzdane poslucha manzela a sluzi rodine..v dnesnej dobe uz nie. Urcite najdes sposob ako sa "vymanit", ty najlepsie vies,ako na tvojho manzela. len sa nevzdavaj, syn to v skolke urcite zvladne, a ty tiez. drzim palce!

 • anonym
  02.09.2011, 12:24

  Tvoj manžel mi príde ako sebec,myslí len na seba a čo ty? Povedz manželovi že každé dieťa potrebuje aj iné deti aby sa mohlo rozvíjať,naučiť sa vychádzať s inými deťmi a začleniť sa do kolektívu.Nemože predsa teba a syna zavrieť medzi štyri steny.Určite chodíte aj na ihrisko k detičkám ale neni to také isté ako v školke,v školke majú aj iné aktivity ktoré deti ženú v pred,stále tam robia niečo iné.A v zime sa veľmi na ihrisko nedá chodiť a v školke mu bude dobre.Možno tie prvé dni si poplače ale zvykne si tak ako iné deti.Len smelo do toho,skus sa zo zamestnávateľom dohodnúť napr.že mesiac budeš robiť každý deň 4 hodiny,syn si zatial zvykne v školke a potom možeš robiť normálne 8 hodín.Ak plánujete druhé dieťa tak ešte sa nasedíš doma ďalšie 3 roky.Daj nám potom vedieť,držím palce a manžela sa neboj ak je aspon trochu rozumný nebude ti brániť.

+ -
Príspevkov: 10