Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Partnerský vzťah

anonym, 16.05.2011 16:49

Manželové neskoré príchody domov

Mám 41 rokov a 6 ročného synčeka,deti sme s manželom dlho nechceli obaja sme podnikali a bolo sa treba snažiť.Manželia sme 13 rokov,za celé tie roky nemám pocit dokonáleho šťastia,s manželom si nerozumiem.Kedysi som bývala vždy usmiata,pozitívne naladená.A dnes? Hysterka  a samotárka.Áno tak by som sa charakterizovala.S manželom sa hádame vždy len pre dve veci,a to jeho neskoré príchody domov s práce a jeho hygienu.O tej hygiene radšej pomlčím ale s tou prácou je to tak že prvé roky nášho života sme začali tak že obaja sme začali podnikať,snažili sme sa,obaja sme boli celé dni v práci.Manžel si asi zvykol na určitý štandart,pretože to robí dodnes,domov chodí medzi osmov-desiatou večer.Keď nepríde do pol deviatej vyvolávam mu kde je,kedy príde,neznášam keď nepríde aspon do osmej.Vždy mu vravím aby mi aspon zavolal že sa zdrží,že nie som jeho domáca ani upratovačka ale jeho žena.Tvrdí že mu nebudem určovať večierku a domov si bude chodiť kedy on chce.Vždy mu vravím že na čo budeme na dochodku spomínať keď stále nie je s nami,nikam nechodíme.S manželom sme len v nedeľu aj to častokrát nie celú,syn sa k nemu tiež správa odmerane,vykričal mu že nemá na neho nikdy čas.Veľakrát nás počuje že sa hádame,ja som muža aj párkrát udrela,hambím sa ale mám pocit že mi odchádzaju nervy.Nepomáha dovravanie ani po dobrom ani po zlom.Strašne túžim po druhom dieťatku ale čoraz viac uvažujem o rozvode.Na druhu stranu už nemám veľa času,ak chcem druhé dieta je najvyšší čas.Všetci mi radia rozvod,neviem,chybu si pripuťam sebe,možno keby som bola milšia,nerozoberala starosti,nedirikovala manžela že si po sebe neuprace a pod.Ja sa aj snažím ale vydržím najviac pár dní a potom vybuchnem.Bože ja už fakt neviem.

 • anonym
  16.05.2011, 17:34

  Nič smutnejšie som tu ešte nečítala. Nečakaj a rozveď sa - váš vzťah je už dávno mŕtvy, len tebe to akosi nedochádza. S veľkou pravdepodobnosťou manžel trávi voľné chvíle so ženou svojho srdca - ale žiaľ nie si to ty.
  Zachovaj si aspoň trocha hrdosti a začni odznova s niekým, komu na tebe bude záležať a bude sa tešiť z tvojej prítomnosti. Ľutujem tvojho synčeka - také nešťastné detstvo si nikto nezaslúži. Už len kvôli nemu by si mala byť voči sebe férová a neponižuj sa ešte viac. Prajem ti veľa odvahy a citu, aby si spravila správne rozhodnutie.

 • anonym
  16.05.2011, 17:48

  Inú ženu určite nemá,nechcela som sa vyjadrovať ku hygiene ale on sa sprchuju raz za 1-2 týždne aj to ho musím donutiť,neumýva si zuby,ruky po toalete.......Spávame oddelene aj pre hygienu aj pre jeho chrápanie.

 • anonym
  16.05.2011, 17:54  Nečakaj a utekaj čo najrýchlejšie z takéhoto vzťahu.
  Nie je to normálne a ty to už dávno vieš. Držím palce.

 • anonym
  16.05.2011, 17:58

  Je mi trapné rozoberať hygienu ale jeho brat a otec je taký istý.Doma majú zastaranú špinu,ale nemožem povedať že sú to zlý ľudia,len tá hygiena.Možno sa to bude zdať niekomu divné ale je to tak,ja sa dodnes čudujem ako možu niektorý ľudia tak žiť.

 • anonym
  16.05.2011, 17:59

  :idoh: :idoh: :iscrewloose: :iscrewloose: fuj humus.moj sa sprchuje tak ako ja kazdy den beeeeeezzz

 • anonym
  16.05.2011, 18:05

  Vieš len ja nemám kam ísť a na kupu bytu nemám.Jedine ak by som si prenajala.Mám niečo našetrené ale bude to ťažké.Asi by bolo dobré sa odsťahovať niekde preč.Neviem čo mám robiť,ale po toľkých rokoch už nedufam že sa niečo zmení,na druhu stranu ma desí predstava že už druhé dieťatko mať nebudem.

 • anonym
  16.05.2011, 18:14

  ked ti to tak sprosto poviem otehotni.zostan snim 3 roky a odid

 • anonym
  16.05.2011, 18:17

  Naozaj je to ťažké rozhodnúť sa,mala som to riešiť skor a nie stále dúfať.Pekný večer a ďakujem za rady.

 • anonym
  16.05.2011, 19:55

  Ahoj s tou inou ženou, že ju nemá by som si až taká istá nebola... Ja som mala, čo sa týka hygieny takého istého, teraz už exmanžela. Sme rozvedení už rok a čuduj sa svete už vystriedal dve priateľky, ktorým to vôbec nevadilo, že smrdí a to doslova.

 • anonym
  16.05.2011, 21:28

  Ahoj skus sa s nim este raz vazne porozpravat o vsetkom.Skuste poradnu a nezabudni mu zdvoraznit ze ked k tomu nepristupi a nezmeni sa tak sa rozvedies....podla mna najprv bude hrdina,ale nakoniec si uvidomi ze teba a syna nechce stratit a zmeni sa.Len vs.rob s rozvahou a kludne.Krikom a hadkami to pojde do haja...drzim vam silno palce.

 • anonym
  17.05.2011, 09:26   Rady ako otehotni a vydrž s ním ešte tri roky.... sú také hlúposti , že sa to nedá ani čítať. Váš vzťah je na mŕtvom bode a bábo by ťa dostalo do ešte horšej situácie - napokon ono má právo prísť do rodiny, v ktorej vládne  láska a pohoda.
  Skús priamy rozhovor s presvedčivou argumentáciou a jasným zdôraznením toho, že takto to ďalej nepôjde a tento stav je pre teba neakceptovateľný. Môžeš navrhnúť odbornú konzultáciu s niekým nestranným (manželská poradňa) - ale úprimne - veľké šance tomu nedávam. Po prvé nejde tu len o hygienu, ale aj o to, že je radšej niekde inde ako doma. Ak si sa mu už ty zunovala, to by som chápala, ale ako môže takto kašľať na syna to nechápem. Ako sa asi cíti 6 ročný chlapec v takejto "rodine" ? Jednoznačne nešťastne. Čím bude starší, tým viac bude vedieť čítať aj medzi riadkami. Pre budúcnosť svojho syna konaj čo najrýchlejšie - ty si už stratila kopec času, nedovoľ aby sa to stalo aj jemu.
  S tými financiami a bývaním - nebude to ľahké, ale bude to mať zmysel (nie ako toto "manželstvo"). Pohni rozumom - niečo máš našetrené, niečim sa živíš a ak si podnikala, tak určite vieš ako preklenúť ťažšie obdobia, kedy zainvestovať a risknúť to, kde by sa dalo ušetriť,....uvidíš, že to pôjde, keď konečne po rokoch budeš mať zo seba dobrý pocit a syn  bude šťastný, že jeho mama to zvládla. Vzťah otec a syn je teraz na nule, horšie to už byť nemôže - rozhodne sa to rozchodom a osamostatnením môže buď zlepšiť alebo to ostane tak ako to je.
  Neboj sa, určite to zvládneš, si v najlepších rokoch a nikde nie je napísané, že už nestretneš toho pravého, s ktorým sa ti aj túžba po bábätku môže splniť.

 • monči
  17.05.2011, 13:15  úplne s tým súhlasím

  a napadla mi ešte jedna vec.byt,prípadne dom,kde bývate je len jeho?pretože ak je váš oboch,tak sa o bývanie veľmi báť nemusíš.

 • anonym
  17.05.2011, 17:02

  Ja si myslím že tvoj manžel je workoholik-človek pre ktorého je práca všetko.Moj ex-manžel bol taký istý,bol strašne ambiciozny,vždy bolo na niečo šetriť,byt,auto,hento,tamto,stále niečo.Zvykol si na určitý štandart a nemienil s toho zľaviť.Ani kvoli detom nechodil domov skor,mohla som prosiť,hroziť,nič nepomáhala.Jedného dňa som si povedala dosť,nebudem sa mu už prosiť,prestala som sa o neho zaujímať,žila som si svoj život s deťmi.Moj muž chodieval domov pred siedmou večer každý deň,najedol sa,otvoril si PC a pracoval ďalej.Nedele tak isto,malokedy s nami niekde išiel.V nedelu vyspával do jedenástej,naobedoval sa,zapol si telku,potom PC,občas sa povenoval deťom max.na pol hodinku a dosť.To nebol život,načo mi bol taký manžel,žil len vedľa mňa ale nie so mnou,nechcela som zostarnúť a prežiť takýto život.Teraz som s deťmi síce sama ale mám neskutočný kľud.Verím že ten pravý ešte príde,mám 3 deti ktoré mi robia radosť a mám 38 rokov,život ešte nekončí.Na záver dodam,ex-manžel príde deti pozrieť najviac 2x do mesiaca,stále nemá čas,ešte neprišiel na to ktoré hodnoty v živote sú doležité.Prajem veľa,veľa síl.

+ -
Príspevkov: 13