Štartuje projekt Futbal v meste

BILLA | 18. august 2020
Futbal v meste
foto: BILLA

Futbal v meste je futbalová roadshow v piatich mestách na Slovensku (Košice, Žilina, Nitra, Banská Bystrica a Bratislava).

Únia ligových klubov (ÚLK), ktorá riadi najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž Fortuna ligu a jej partneri na čele s generálnym o.z. BILLA ľuďom, odštartovali spoločný projekt s názvom Futbal v meste. 

 „Pôvodne sa mal projekt uskutočniť v mesiacoch apríl – jún 2020, pre šíriace sa ochorenie COVID-19, ktoré spôsobilo celosvetovú pandémiu, sme však boli nútení projekt posunúť na jesennú časť fortunaligovej sezóny 2020/2021,“ ozrejmuje na úvod prezident ÚLK Ivan Kozák. 

Futbal v meste je futbalová roadshow v piatich mestách na Slovensku (Košice, Žilina, Nitra, Banská Bystrica a Bratislava). Hlavnou časťou projektu je turnaj detí do 11 rokov, na ktorý sa môžu registrovať amatérske futbalové družstvá na www.futbalvmeste.sk. Okrem tohto turnaja sú na programe aj ďalšie aktivity a pripravený je celý rad futbalových atrakcií. 

Futbal v meste bude zameraný na deti a talenty

„Teší nás spojenie s významným partnerom, ako je BILLA, resp. o.z. BILLA ľuďom. Futbal v meste prinášame už druhým rokom. V sezóne 2018/2019 sme navštívili 12 miest na celom Slovensku. Boli sme všade tam, kde sa vtedy hrala naša liga. Hlavnou myšlienkou je vytiahnuť futbal zo štadiónov na námestia, verejné plochy, dostať futbal bližšie k ľuďom, pretože vnímame dôležitosť väzby našich klubov na komunitu.

V tomto roku bude Futbal v meste zameraný najmä na deti, mladé futbalové talenty. V našej lige majú množstvo vzorov, ktoré ich môžu inšpirovať k takej kariére, ako dosiahol ambasádor projektu Martin Dúbravka. Pripravených je množstvo cien, turnajov i futbalových atrakcií.  V čase pandémie je o to náročnejšie priniesť podobný projekt, veríme však, že to najhoršie máme za sebou a podobných podujatí bude už len pribúdať,“ hovorí prezident ÚLK Ivan Kozák. 

Symbolickým aktom zahájenia spoločného projektu bola výmena dresov.„Občianske združenie BILLA ľuďom od svojho vzniku inšpiruje svojich zamestnancov i širokú verejnosť k zdravému životnému štýlu a k športovaniu, ktoré k nemu neodmysliteľne patrí. Teší nás, že z pozície generálneho partnera projektu Futbal v meste, môžeme aj my prispieť k popularizácii mládežníckeho futbalu na Slovensku a podporiť tak naše talenty. Zároveň veríme, že takýmito aktivitami dokážeme inšpirovať aj ďalšie deti a ich rodičov k aktívnemu a zdravému životnému štýlu,“ povedal Tomáš Staňo.

Ambasádorom turnaja je slovenský reprezentant a brankár Newcastle United FC Martin Dúbravka

„Futbal v meste je výborný projekt. Akýkoľvek čas strávený na ulici s loptou na nohe je lepší ako pred televíznou obrazovkou doma. Hodnotím to veľmi pozitívne. Verím, že akcia bude motivujúca pre deti. Je to perfektný turnaj, chlapci sa môžu konfrontovať so svojimi kamarátmi v rovnakom veku, majú možnosť vyhrať množstvo cien vrátane nákupu športového vybavenia. Viem, aké to bolo, keď som malý. Som veľký fanúšik tohto projektu,“ prihováral sa prostredníctvom videa na tlačovke Dúbravka. 

Po štyroch regionálnych kolách, ktoré sa uskutočnia v septembri tohto roka, bude nasledovať vyvrcholenie turnaja, finále 7. októbra pred bratislavskou Euroveou. Víťazné družstvá získajú množstvo cien v celkovej hodnote 10.000 EUR od generálneho partnera o.z. BILLA ľuďom. Projekt Futbal v meste je súčasťou Grassroots programu SFZ. Turnaje sa uskutočnia v rámci UEFA Grassroots week.

KEDY A KDE BUDE FUTBAL V MESTE

 • 12.9.2020: Žilina (Hlinkovo námestie)
 • 15.9.2020: Nitra (Mestský park na Sihoti)
 • 19.9.2020: Košice (Aupark)
 • 26.9.2020: Banská Bystrica (OC Terminal)
 • 7.10.2020: Bratislava (finále, Eurovea)

ČO BUDE FUTBAL V MESTE OBSAHOVAŤ

Na vyhradenej zóne vyrastú futbalové atrakcie pre malých i veľkých milovníkov najpopulárnejšej hry na svete - bude sa konať turnaj vo FIFA 20 na herných konzolách Sony playstation, no fanúšikovia futbalu tu nájdu aj ďalšie atrakcie.

 • E-ŠPORTOVÝ TURNAJ VO FIFA 2020: Na konzolách Sony playstation sa rozohrá samostatný turnaj pre registrovaných hráčov o ceny a takisto si bude môcť FIFA zahrať i verejnosť.
 • LED INTERAKTÍVNA MULTIBALL STENA: Atraktívna interaktívna a moderná stena. Zapojenie verejnosti, súťaže o ceny.
 • FREESTYLE ZÓNA: Pozri si vystúpenie freestylerov a nauč sa profesionálne triky od nich.
 • AUTOGRAMIÁDY PROFESIONÁLNYCH FUTBALISTOV: Vypýtaj si autogram od svojho idolu.
 • ZÁPAS FUTBALOVÝCH OSOBNOSTÍ: Niekedy boli hviezdy, dnes sú to mená, ktoré majú stále čo ponúknuť. Pozrite sa, ako vedia hrať futbal Vittek, Ďurica, Medveď, Kožlej, Slovák, a iní.
 • BILLA ČERSTVÉ OBČERSTVENIE: Generálny partner o.z. BILLA ľuďom si v spolupráci s BILLA pre vás pripravili vždy čerstvé občerstvenie.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: