Otvorené plavárne a prekročenie hraníc bez povinnej karantény či testu na COVID-19

UVZSR | 26. máj 2020
Ďalšie uvoľnenie opatrení v suvislosti s COVID 19

Ďalšie uvoľnenia opatrení prinesú viac pohybu.

Uvoľnenia platné od stredy 27. mája 2020:

  • prevádzky si môžu vybrať, či sa budú riadiť maximálnym počtom 1 osoba na 15 metrov štvorcových, alebo budú vyžadovať dvojmetrový odstup medzi zákazníkmi, alebo dvojmetrovú vzdialenosť medzi stolmi (napríklad v prípade prevádzok verejného stravovania)
  • za jedným stolom môžu byť prítomné skupiny najviac dvoch osôb, alebo skupina rodičov s deťmi,
  • prevádzky verejného stravovania budú môcť byť pre uzavretú spoločnosť otvorené aj po 22:00. Dôležité je, aby prevádzkovatelia viedli presný zoznam všetkých účastníkov takejto akcie pre rýchle dohľadanie kontaktov, ak by sa neskôr u niektorého z účastníkov potvrdilo ochorenie COVID-19

48 hodín bez testu a povinnej karantény

Pri cestách do ciest do Maďarska, Poľskej republiky, Českej republiky, Rakúskej republiky, Slovinskej republiky, Chorvátskej republiky, Nemeckej spolkovej republiky alebo Švajčiarskej konfederácie, sa pri návrate na územie Slovenska nebude požadovať negatívny test na ochorenie COVID-19 ani karanténa, pokiaľ pobyt mimo územia SR pred návratom nepresiahne 48 hodín; doteraz to bolo 24 hodín; upozorňujeme, že pri ceste do zahraničia je potrebné sa oboznámiť s podmienkami, ktoré jednotlivé krajiny pri vstupe požadujú.

Otvorené fitká aj plavárne

Od 3. júna 2020 sa otvárajú aj fitness centrá a ostatné vnútorné športoviská, vrátane plavární pre širokú verejnosť. Prevádzky sa budú môcť rozhodnúť, či si zvolia obmedzenie jedného klienta na 15 metrov štvorcových, alebo podmienku dvojmetrového odstupu od ostatných ľudí.

Cvičiť sa môže bez rúška, prevádzkovatelia majú povinnosť evidovať zákazníkov pre rýchle dohľadanie kontaktov, ak by sa neskôr u niektorého z klientov potvrdilo ochorenie COVID-19. Zároveň je povinné dezinfikovať zariadenie po každom klientovi.

Zdroj: UVZSR

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: