Helikoptérové verzus lenivé mamy

Redakcia | 30. Mar 2020
Helikoptérové verzus lenivé mamy
foto: redakcia

S koučkou a terapeutkou Darinou Szabo sa rozprávame o rôznych rodičovských prístupoch vo výchove dieťaťa a vysvetlíme si ich význam.

Vypočujte si podcast BEZ MAKE-upu

Odoberajte podcast BEZ MAKE-upu zadarmo:

Nech už je váš prístup k výchove detí akýkoľvek, verím, že každý rodič si v rozhovore nájde presne to, čo s ním rezonuje a bude mať možnosť zamyslieť sa a zároveň inšpirovať. Viac rozhovorov s odborníkmi nájdete na mamaaja.sk.

Darina Szabo - otec Palestínčan, spisovateľ a mama Slovenka, ktorá hovorila plynule po arabsky a napísala palestínsku kuchárku. I keď sa Darina narodila na Slovensku, okolo 10 rokov žila v Palestíne, Jordánsku a UAE v Dubaji. Vyštudovala humanitné vedy na UK a popri škole sa zúčastnila na školeniach sociálnej práce v Holandsku, prešla si rôzne ďalšie psychologické školenia v Holandsku ako arteterapia a iné formy terapie. Spolupracovala s Európskou úniou mládeže v Štrasburgu a s ďalšími medzinárodnými organizáciami. Keďže časom prišla na to, že tieto formy terapie nestačia, tak sa začala zaujímať aj o alternatívne cesty. Prešla si školami Reiki, Arolo, Tifaru, Škola energetických terapií, Kvantova terapia, meditačná terapia, regresná terapia a iné tu na Slovensku a aj v zahraničí. Už 25 rokov pracuje s ľuďmi hlavne ako terapeut, školiteľ, lektor, kouč a tréner meditácie. Pre vyrovnanie energií pracuje aj ako školiteľ a kouč v obchodnom sektore, kde školí nové medzinárodné obchodné procesy (manažérske, komunikačné, obchodné zručnosti a iné), ktoré vyzbierala zo svojich skúseností pri spolupráci so zahraničnými firmami aj ako manažér. Pôsobila aj ako konzultant pre niektoré TV programy.