Sanatórium KOCH, Bratislava

Partizánska 27, Bratislava

Hodnotenie:

Súkromná gynekologicko-pôrodnícka nemocnica
www.sanatoriumkoch.sk

Predpôrodná príprava

O kurzoch predpôrodnej prípravy pre tehotné a ich sprevádzajúce osoby sa možno informovať na tel. č. 02/54640061-62. Prehliadka pôrodnej sály a oddelenia šestonedelia je ženám umožnená. Okrem toho je možná virtuálna prehliadka na webovej stránke. Rodičku môže pri pôrode (aj pri sekcii) sprevádzať jedna osoba. Čo sa týka klystíru a holenia, väčšina žien sa holí sama, klystír sa podáva len so súhlasom rodičky.

Pôrod

Rodičky počas prvej doby pôrodnej môžu prijímať nápoje, umožnený je voľný pohyb, sprchovanie. K pôrodu si možno vybrať zamestnancov sanatória: gynekológa, anestéziológa, pôrodnú asistentku. Počas samotného pôrodu je poloha na pôrodnej posteli, ktorá je polohovateľná. Užívanie analgetík je podľa potreby, epidurálna analgézia je možná 24 hodín.

Po pôrode

Zariadenie podporuje bonding. Dve hodiny po pôrode ostáva rodička na pôrodnej sále s dieťaťom, aj so sprevádzajúcou osobou, potom je prevezená na izbu. Odber pupočníkovej krvi je možný.

Všetky izby sú nadštandardné, viď web. Návštevy na izbách sú od 09,00 – 21,00 hod. Je možnosť požičania odsávačky, poradenstvo ohľadne dojčenia. Deti sú vážené podľa potreby, dokrmovanie je len v prípade odporúčania neonatológa – so súhlasom matky. V prípade vážnych komplikácií sú deti prevážané do Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch.

Ceny:

Podrobný cenník nájdete na adrese: www.sanatoriumkoch.sk/cennik

Štatistické údaje:

 Počet pôrodov za rok 2015 1082
 Plne dojčených detí pri odchode z pôrodnice  63 %
 Počet dní strávených v pôrodnici po prirodzenom pôrode 4 - 5 dní
 Sekcie  23 %
 Epiziotómie (nástrih hrádze)  37,6 %

Na základe poskytnutých údajov spracovala PaedDr. Dagmar Baluchová.

Našli ste chybu v texte? Napíšte nám na: admin@mamaaja.sk