NsP Poprad

Banícka 803/28, Poprad

Hodnotenie:

tel: 052/ 7125 111
Telefonické informácie o pacientoch hospitalizovaných na Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Poprad, a.s., (ďalej GYNPORO) sa neposkytujú
e-mail: bohmer.v@nemocnicapp.sk - Primár MUDr. Vladimír Bőhmer
e-mail: fiamcikova.d@nemocnicapp.sk - Vedúca sestra Mgr. Daniela Fiamčiková

www.nemocnicapp.sk 

Predpôrodná príprava

Na GYNPORO oddelení Nemocnice Poprad, a.s., sa konajú Kurzy psychofyzickej prípravy na pôrod. Kurz trvá 6 týždňov a zahŕňa 6 prednášok a 6 cvičení. V rámci kurzu je možná exkurzia na oddelení. Kontakt: vedúca sestra fiamcikova.d@nemocnicapp.sk

Každý pondelok o 13.30 hod. sa na 9. poschodí lôžkovej časti nemocnice v priestoroch GYNPORO oddelenia v seminárnej miestnosti konajú prednášky – tematické celky. Každý štvrtok o 16.30 hod. sa na 8. poschodí lôžkovej časti nemocnice v priestoroch GYNPORO oddelenia konajú cvičenia pre tehotné ženy. Na cvičenie je potrebné si priniesť pohodlný odev, niečo na pitie – najlepšie čistú vodu a potvrdenie od obvodného gynekológa o odporúčaní cvičenia.

Pôrod

Nemocnica Poprad, a.s., disponuje titulom „Baby friendly hospital“. Na GYNPORO oddelení je celodenný rooming-in, realizuje sa prvé priloženie bábätka hneď po pôrode a jeho zotrvanie na bruchu matky – koža na kožu (podľa stavu novorodenca). Na pôrodnej sále sú 3 pôrodné boxy vybavené modernými pôrodnými polohovateľnými posteľami. V miestnosti pre 1. dobu pôrodnú sú k dispozícii: veľké lopty, rebrina, žinenka, prehrávač s hudbou, sprcha.

Na oddelení sa realizujú odbery pupočníkovej krvi.

Na GYNPORO oddelení Nemocnice Poprad, a.s., je možnosť požiadať o nadštandardné služby podľa platného Cenníka Nemocnice Poprad, a.s.: 

  • Výber lekára operatéra/pôrodníka
  • podávanie ENTONOXu pri pôrode
  • epidurálna analgézia pri pôrode
  • prítomnosť otca pri pôrode
  • nadštandardná izba typu A
  • USG 3D/4D vyšetrenie
  • fotografická snímka z USG u tehotných
  • videosekvencia z USG na dátový nosič

Bližšie informácie o Gynekologicko-pôrodníckom oddelení Nemocnice Poprad, a.s., sú zverejnené na oficiálnej internetovej stránke Nemocnice Poprad, a.s., www.nemocnicapp.sk. 

Ceny:

 Doprovod pri pôrode,  max. 1 osoba, partner rodičky  bezplatne
 Epidurálna analgézia   bezplatne
 Nadštandardná izba  20 € / deň
 Výber lekára operatéra / lekára pôrodníka  220 €
 Podávanie ENTONOX-u pri pôrode (úľava bolesti inhaláciou) bezplatne
 
Na základe údajov poskytnutých Nemocnicou Poprad, a.s. spracovala PaedDr. Dagmar Baluchová.

Našli ste chybu v texte? Napíšte nám na: admin@mamaaja.sk

Fotogaléria