Mária Šárossyová: Absolútna víťazka ankety MAMA ROKA 2020

Redakcia | 13. Jan 2021
Mária Šárossyová: Absolútna víťazka ankety MAMA ROKA 2020

„50 týždňov v roku zháňam peniaze na to, aby som dieťatku vedela zaplatiť dva týždne liečenia.“ Hostkou podcastu je absolútna víťazka ankety MAMA ROKA 2020 pani Mária Šárossyová.

Vypočujte si podcast BEZ MAKE-upu

Odoberajte podcast BEZ MAKE-upu zadarmo:

Pred 19 rokmi prišlo do rodiny Šárossyovcov vytúžené prvorodené dieťa. Branislav sa narodil s ťažkými diagnózami s potrebou 24 hodinovej starostlivosti. Druhé tehotenstvo lekári neodporúčali, ale napriek silnému presvedčeniu a viere sa im narodila zdravá dcérka Stanka, ktorá má dnes 16 rokov. V domnienke, že všetku smolu majú už vyčerpanú, sa v roku 2006 tešili na tretie dieťa. Zorka sa narodila s obojstranným šedým zákalom a pridružili sa aj ďalšie diagnózy.

Mnohým z nás sa pri Máriinom príbehu vynoria otázky súvisiace s osudom, vierou, silou, hnevom, či pocitom nespravodlivosti. Koľko je človek schopný uniesť a vydržať, aby sa vládal každé ráno postaviť a začať úplne odznova? Pozývame vás vypočuť si príbeh ženy-matky, ktorá sa rozhodla zobrať osud do vlastných rúk a okrem svojich dvoch postihnutých detí pomáha prostredníctvom Centra Svetielko stovkám ďalších rodín na celom Slovensku.