MUDr. Andrea Hervayová

MUDr. Andrea Hervayová

Odmalička som liečila plyšákov či bábiky. Spomínam si, ako som v kúpeľni „pichala infúzie“ dovtedy, kým všetky hračky neboli totálne mokré a potom som ich musela sušiť vonku. Celý dom som si tak trochu preorganizovala na fiktívnu nemocnicu. To boli moje doktorské začiatky.

Lekársku fakultu som skončila v roku 1997. Následne som nastúpila na detské oddelenie v nemocnici v Modre. Tam som pracovala až do odchodu na materskú dovolenku s prvým synom. Počas materskej však detské oddelenie zrušili, takže som začala medicínsky pracovať pre farmaceutickú firmu, no prax som si stále udržiavala, dokonca som si dorábala európsku atestáciu v odbore. Po ročnej materskej dovolenke s našimi dvojičkami som dostala ponuku prevziať pediatrickú prax v Senci.

Prečo pediatria? Nikdy som ani neuvažovala o inom odbore. Deti mi prirástli k srdcu. Dobrý pediater jednoducho musí mať rád deti. Inak to nejde. Musí mať empatiu, vysoké predvídanie, šiesty zmysel a veľakrát aj ôsmy. Deti nepovedia takmer nič, musím sa spoľahnúť na indície od rodičov. Napriek veľkej náročnosti, svoju prácu milujem a teší ma každý úspech, každé vyliečené dieťa.

Vzdelanie

Prax

  • Detské oddelenie v nemocnici Modra
  • Pediatrická prax v Senci

MUDr. Andrea Hervayová ordinuje na adrese:

Námestie 1. mája 6
Poliklinika Senec
903 01 Senec
www.medped.sk