BSc. (HONS) Denisa Mertl, MChS.

BSc. (HONS) Denisa Mertl, MChS.

Podiatrička, členka komory britských podiatrov.

„Analýza ľudského chodidla a chôdze je špecifická hlavne v tom, že ponukou riešení dokáže pomôcť pacientom vrátiť sa k plnohodnotnému spôsobu života v pomerne krátkom čase. A to nielen obyčajným ľuďom, ale aj vrcholovým športovcom.“

V roku 2010 ukončila štúdium Podiatrickej medicíny na University of East London v Anglicku. Počas štúdia praxovala v rozličných štátnych nemocničných zariadeniach v Londýne. V King’s College University Hospital strávila niekoľko mesiacov na oddelení diabetického chodidla. Diabetickej nohe sa následne venovala už profesionálne vo West Middlesex University Hospital, kde bola súčasťou veľkého multidisciplinárneho tímu medicínskych odborníkov.

Ďalej sa venovala biomechanike (analýze ľudskej chôdze a držaniu tela) a športovej medicíne pod dozorom prof. Marka Tagoe, a problematike detského chodidla v Great Ormond Street Hospital (najuznávanejšia detská nemocnica v Anglicku). Po ukončení štúdia sa venovala podiotrii na súkromnej klinike v centre Londýna a taktiež v štátnej nemocnici West Middlesex University Hospital.

Na Slovensku pôsobí od roku 2013. Vo Veľkej Británii sa starala o nohy futbalistom Chelsea a Arsenalu Londýn. Spolupracuje s reprezentáciami Slovenska vo futbale, hokeji, triatlone atď.

Vzdelanie

Prax