Súťaž s ALPOU

VYHRAJTE balíček detskej kozmetiky zn. ALPA

20.5.2021

Harmanček – prírodný zázrak pre zdravú pokožku

Rumanček, či ľudovo harmanček je jedna z najliečivejších byliniek, ktorá sa využíva v tradičnej medicíne už od starovekých kultúr. Jeho všestranné využitie a účinky pre zdravie i krásu sú velebené mnohými generáciami.

Hojí zvonku i zvnútra

Harmanček patrí medzi najviac upokojujúce rastliny na svete, má liečivé účinky predovšetkým na našu pokožku. Najviac hojivé účinky sa preukazujú pri liečbe rôznych problémov s kožou. Pomáha pri problémoch s akné a upokojovať zapálenú či citlivú pokožku, zmierňuje opuchy a kruhy pod očami, lokálne tíši prejavy ovčích kiahní, hojí rany, popáleniny, či miesta po bodnutí hmyzom.

Posledné výskumy zistili, že harmančekové výluhy a roztoky sú efektívnejšie pri liečbe rôznych kožných problémov ako kortikosteroidy, ktoré sú často predpisované.  

Modrý olejček, ktorý používala už vaša mamička

Z harmančeka sa destiláciou získava aj ďalšia liečivá zložka - azulén. Má vynikajúce vlastnosti, je upokojujúci a protizápalový, preto sa využíva často v prípravkoch určených na pleť. Jeden z najtradičnejších a rokmi overených produktov s azulénom je detský olejček Aviril.

Používaním tohto olejčeka vytvoríte na pokožke jemný film, ktorý ju bude chrániť pred začervenaním, mikróbmi a inými vonkajšími vplyvmi. Olej je najvhodnejšie nanášať hneď po kúpeli dieťatka, keď je pokožka ešte mierne vlhká. Počas natierania môžete svojmu bábätku dopriať jemnú masáž telíčka.

Pravidelným používaním detského olejčeka s výťažkom z harmančeka zabezpečíte pokožke svojho bábätka vláčnosť, jemnosť a krásnu prirodzené vôňu, ktorou je Aviril až ikonicky známy. 
Doteraz sa tento olejček vyrába v sklenenej fľaštičke, ktorá je recyklovateľná a tak šetrná k prírode.

Ošetrí aj mamičkinu pokožku

Ikonicky známy olejček Aviril je veľmi obľúbený aj u samotných žien, či už majú deti alebo nie. Svoje sympatie k tomuto prípravku si väčšina z nich preniesla z detstva, jeho vôňu majú vrytú hlboko v pamäti. Natieraním olejčeka na vlhkú pokožku po sprche predchádzate pocitu napnutej a suchej pokožky, staráte sa o jej vláčnosť a hebký pocit na dotyk.   
Všetky produkty detskej kozmetiky Aviril kúpite v 101 Drogerie, Teta, Tesco, Terno, Billa a Metro.  www.mentolovalegenda.sk

VYHRAJTE balíček detskej kozmetiky zn. ALPA 

Odpovedzte správne na súťažnú otázku a vyhrajte skvelé a rokmi overené produkty na detskú pokožku. Máme 5 balíčkov pre 5 výhercov.

Napíšte nám aspoň tri liečivé účinky harmančeka. 

SÚŤAŽ UKONČENÁ! BLAHOŽELÁME.

 Ingrida P. Kuková, Adriana S. Bratislava, Miroslava G. Podolie sa budú tešiť na balíček od Alpy.