Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Sedenie a štvornožka

    , Autor: dajana

    Dobry den, dcera bude mat o tyzden 10 mesiacov, este sa nevie sama posadit. Plazi sa uz 2 mesiace, dava sa do polohy na styri uz vyse tyzdna, ale nevie vykrocit, vacsinou tie nozicky vystiera, vyrovnava a niekedy sa dava - akoby do planku. Na posteli Je vsak dost obratna, rychla, prevaluje sa, prelieza velke hracky…zvazujem fyzio. Aky je limit kedy by si uz babo malo sadnut. Nizsi sikmy sed ovlada. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Keď bude loziť , čo podľa toho ako jej pohyb popisujete bude čoskoro, tak sa potom zo štvornožkovania aj posadí.
    Podľa info nevidím dôvod na rehabilitáciu. Psychomtoroický vývin je ako príslúcha danému veku