Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Autismus

    , Autor: Anonym100

    Dobrý deň, môj syn má 28 mesiacov a prestal mi reagovať na meno. Je veľmi šikovný Rozpráva od 1roka rad sa so mnou hra napodobňuje mňa aj manžela hra sa ze vysáva alebo vari kávu ako my. Tiež sa rad mazna. Nemá problém ani s inými deťmi rad sa s nimi blázni len svoje hračky nechce požičať. Rád chodí von na prechádzky. Akurát to ze Niekedy ho volám aj 5 krát menom a on nič. Ako by bol úplne zamyslený a ani nezmurkne. Očný kontakt so mnou drží aj sa smeje keď sa mi pozrie do očí. Ďakuje. Za odpoveď ci sa mam znepokojovať keď tak nepríčetne hľadí do blbá a nereaguje keď ho oslovím.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Aj keď teraz vyšetrujem už v pôrodnici sluch v prípade ako popisujete by som určite ako prvé vyšetrila sluch. Jednak môže mať vonkajší zvukovod upchatý mazom, jednak môže mať zväčšenú nosnú mandľu a to všetko býva príčinou slabšieho sluchu.
    Inak samozrejme dieťatko môže byť zamyslené, niečo sledovať a aj preto nereaguje na meno..... treba to vyšetriť ako hore popisujem.