Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Predklon hlavy

    , Autor: veronika-2802

    Dobrý deň p.doktorka. Už som Vám raz písala ohľadom tej predklonenej hlavičky u bábätka. Má 4 mesiace aj týždeň. Pozorovali sme ju a zistili sme že ona aj keď je na brušku tak ju dvíha len chrbtom nevie ju vôbec zakloniť. Keď ju zdvihneme do vzpriamenej polohy tak jej padá dopredu aj s chrbtom a keď jej aj hračku ukážeme aby sa pozrela hore tak ako keby ju nevedela zdvihnúť. Pri priťahovaní do sedu ju zdvihne ale viac už nie.Ako keby ju nevedela zakloniť a pozrieť sa hore. Keď leží na chrbte skúšali sme jej aj ukázať hračku aby sa pozrela hore ale odmieta to a hnevá sa. Je to problém? K pediatričke ideme.Boli sme aj u neurológov a vtedy som im to aj spomínala ale tvrdili že sa díva dole no ona sa dole díva preto že ju nevie zdvihnúť hore. Veľmi sa bojím...Ďakujem pekne za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Fakto to neviem celkom si predstaviť aký problém na tom dieťatku vidíte. Deťom sa nemá ukazovať niečo za hlavičkou, aby sa museli dívať akoby hore, teda keď ležia na chrbátiku, to vedela už moja starká!
    Určite pre objasnenie problému, prípadne rozhodnutie, či sa o problém jedná je potrebné dieťa vyšetriť.