Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • moja karinka

    Dobry den,

    mam uz takmer 3rocne dievcatko, ktoremu neustale tecu von sliny z pusinky, za 90 min. co sme vonku musime ist domov, lebo ma uplne mokru vetrovku, uplne ma vystipanu bradu, cez leto je to este OK ale teraz je to otrasne, vkuse za nou beham a utieram jej sliny.
    Ma vyrazeny predny zub, ale sliny jej tiekli aj predtym, ma znicene oblecenie cez leto, lebo ked sa napije, tak potom ma napr. zafarbene sliny od caju alebo dzusu.
    Nema na tvary ziadne deformity, hovorila som to nasej pediatricke a tak len mykla plecami, ze este musi vyrast a potom to slecna robit nebude.
    No neviem.
    Pri rozpravani je striekaju sliny von z ustociek. Ma ist uz do skolky, ale bojim sa, ze sa jej budu deti smiat.
    Inak je OK.

    Dakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neviem aký je jej celkový psychomotorický vývoj, ale ako uvádzate, je ok. Určite by som konzultovala najskôr stomatologa a otorhinolaryngologa.