Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Problémy mamky..

    Pani doktorka, moj dotaz nepatrí do Vašej rubriky, preto pochopím, ak mi neodpoviete. Napriek tomu to skúsim. Od porodu ma takmer permanentne prenasledujú tieto problémy: bolestivé (a nepekné) kútiky v ústach, extrémne suchá pokožka na rukách (ktorá mi praská až do krvi) (používam kvalitnú, magistrou v lekárni doporučenú kozmetiku a pri používaní čistiacich prostriedkov sa chránim rukavicami). Možno to spolu nejakým sposobom súvisí. Žeby nedostatok nejakého vitamínu? Ak áno - akého? Stravujem sa dosť racionálne, jediné, v čom VEĽMI hreším, je veľké množstvo sladkostí, ktoré každý deň zjem. Ďakujem, a ešte raz opakujem - nemusíte odpovedať, keďže ja už dávno nepatrím pod pediatrickú starostlivosť....

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Sladkosti by som obmedzila, bolo by treba vedieť aj iné príznaky, napríklad, či enormne nechudnete. Vyšetrila by som aj hladinu cukru v moči a zabezpečila dostatok vitamínov, hlavne B a A . Vhodná je aj probiotická flora, napríklad dophillus Adult, ale aspoň tri mesiace.