Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Aké mliečko?

    Dobrý deň pani doktorka,
    chcela by som sa opýtať, aké je najvhodnejšie mlieko pre dieťa , doteraz som mojej 2 ročnej dcére dávala len sunar a chcela by som prejsť na normálne mlieko...Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ja doporučujem formulu, teda Sunar do troch rokov. Niektorí autori pripúšťajú bežne dostupné mlieko v sieti obchodov už po druhom roku veku. Určite čerstvé alebo päťdňové mlieko, nie trvanlivé. Vhodné je plno alebo polotučné, v žiadnom prípade nie celkom odstredené.