Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie 2 prevenar hexa a rotarix pokracovanie

    , Autor:

    Dobry den,
    Dakujem za odpoved. Na naliehanie doktorky som s dcerou radsej isla do ambulancie kde po vysetreni dostala antba ockovanie sa teda odlozilo.Po tyzdni uzivania, po kontrole nam dok povedala ze mame prist o tyzden teda na to ockovanie. Aj ked som si nebola ista ze je to dostacujuci cas dceru som dala zaockovat no bez rotarixu s tym ze som si stala za ttm ze nezaciname odznova ale pokracujeme. Rotarix prevzali ze podaruju inemu dietatu. Odchadzala som z ambulancie s tym ze hadam to nejako doockujeme ;) tym ze som citala vase nazory som neauhlasila o ovkovani odzaciatku a asi to teda atalo zato. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite ste to dobre spravili. Pani doktorke by som odporučila prečítať si Vestník MZ SR zo dňa 13.3.2017 ročník 65 čiastka 7-13 alebo Manuál pre prácu primárneho pediatra z roku 2019 a potom nebude zavádzať pacientov o nepravdivých spôsoboch očkovania. Je smutné, že to musím napísať vám, ako mamičke s problémom, ale život niekedy prináša rôzne riešenia problémov......
    Srdečne zdravím a verím, že očkovanie dokončíte na prospech vášho dieťatka!