Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 1.ockovanie

    , Autor: gabbi02

    Dobru den, chcela by som sa spytat, syncek ma 3 mesiace, mal byt zaockovany prvou davkou vakciny, ale posunuli sme to o tyzden kvoli krstinam. Teraz sa ma ist ockovat ale berie antibioticke kvapky kanamicin kvoli hnisu v ockach (oftalmolog dedukoval nepriechodnost slznych kanalikov). Chcem sa preto spytat ci je vhodne maleho zaockovat ked berie antibiotika, alebo to este odlozit. Dakujem vopred za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Lokálna aplikácia kvapiek ani antibiotických do očka nie je kontraindikáciou očkovania. Dieťatko po vyšetrení lekárom a zhodnotení zdravotného stavu môže byť očkované, ak to lekár odsúhlasí.