Poradňa pediatra

Poradňa pediatra
10,651 otázok

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Očkovanie a zvracanie

  , Autor: domini232

  Dobrý deň. Neter (16 mesiacov) bola vo štvrtok minulý týždeň očkovaná MMR vakcínou. V piatok bola len ospala bez nálady, neblabotala bola ako vymenená. Inac veselé vždy usmiate dieťa. V sobotu večer aj v noci do rána zvracala. Sestra je s ňou v nemocnici nechali si ju kvoly možnej dehydratácii. Ma zvýšené hodnoty pečene, presnejsie už neviem. Chcem sa opýtať môžu byť tie zvýšené hodnoty aj zvracanie z vakcíny ako vedľajší účinok? Odkedy je očkovaná pôsobí neter smutné, neblabota, neusmieva sa, nemá záujem sa hrať, môže byt aj toto ako vedľajší účinok z vakcíny? Za odpoveď Vám vopred pekne dakujem. Dominika

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Ak boli problémy hneď v piatok na druhý deň po očkovaní, tak to nie je reakcia na toto očkovanie.Reakcia na toto očkovanie prichádza na piaty až jedenásty deň.
  Máme teraz veľa viróz so zvracaním, predpokladám, že ju má aj toto dieťatko. To, že je priotm malátna, nehrá sa neusmieva sa je preto, lebo je chorá, je to príznak ochorenia nie vedľajší účinok vakcíny. Keď vyzdravie, bude všetko znova v poriadku.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: