Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Doplňujúca otázka

    , Autor:

    Pani doktorka, veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Mám ešte jednu otázku, od dnešného rána pociťujem aj ja miernu bolesť v hrdle a som zahlienená. Teplotu nemám. Keďže kojím som v neustálom kontakte s malou. V stredu máme ísť na prevenar 13 a hexavakcínu. Môže byť malá aj napriek mojim ťažkostiam zaočkovaná. Ďakujem vopred za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    LEN Ja si celkom presne nepamätám tú prvú otázku. Istá vec je, že vzhľadom na dobrú epidemiologikú situáciu sa aspoń ja konkrétne očkova noazaj len zdravé dieť a tiež sa pýtam, či sú v rodine všetci v danej chvíli zdraví. V každom prípade kontrainidkáciou očkovania je len akútne horučnaté ochorenie, určite nie len soplík ale škriabanie v krku.
    Na druhej strane platí, že o očkovaní rozhoduje lekár, ktorý očkovanie indikuje, prevádza. Ten dieťa pred očkovaním vyšetrí a podľa zdravotného stavu, anamnézy, chorobnosti v okolí dieťaťa rozhodne, či v danej chvíli bude alebo nebude očkovať.