Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie 5 ročných detí

    Dobrý deň, chcem sa spýtať, dcérka má 5 rokov, a máme ísť na povinné očkovanie. Chcela by som vedieť o aké očkovanie ide, proti čomu. A čítala som si tu, že sú 2 druhy, jedno je bolestivé a druhé nie, ako sa volá tá lepšia vakcína? Dáva sa injekciou?
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podľa očkovacieho kalendára platného v roku 2009 sa očkujú päťročné deti očkovacoun látkou Infanrix polio proti záškrtu, tetanu, čiernemu kašľu a detskej obrne. Jedná sa o špičkovú vakcínu s nebunkovou zložkou čierneho kašľa / nereaktogénna, tá za ktorú sa predtým priplácalo/ a detskej obrny v inaktívnej forme v jednom vpichu. Jedná sa znova o víťazstvo pediatrov na poli starostlivosti o deti v oblasti očkovania. Bohužiaľ médiá píšu radšej o milenchoch celebritiek než o týchto víťazstvách obyčajných doktorov!!!!!!!