Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Pravidelnost ockovania

    Dobry denpani doktorka,zasa prosim o radu ako je to s ockovanim batolata.Momentalne zijem vo Velkej Britanii,kde sa nam narodil syn.Ma 4 mesiace a problem je v tom,ze tu na zdravotnom stredisku sa ma snazia presvedcit,ze nie je az tak dolezite dodrziavat previdelnost ockovania.Uvediem priklad:prve ockovanie by malo byt v 8 tyzdni zivota a my sme ho dostali v 10 tyz.Druhe ockovanie ma byt v 12 tyzdni zivota a my sme ho dostali v 15 tyz.a posledne ma byt v 16tyz.a my ho budeme mat 19tyz.Je to v poriadku,alebo je to nspravny postup od tunajsieho lekara.Ja si myslim,ze periodicita je velmi dolezita,inac by tieto odporucania neboli pisane len tak....
    Dakujem za odpoved a ostavam so srdecnym pozdravom.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    V rôznych krajinách sú schémy očkovania rôzne. u nás úplne iné ako v Británii. Snažíme sa dodržiavať časové harmonogramy ale niekedy to nejde. Dôležité je dodržiavať odstupy medzi jednotlivými očkovaniami, takže ke´d ste neskôr začali aj následné termíny sa posúvajú. Lekár určite vie, aké odstupy a posuny v termínoch očkovania si môže dovoliť.